PR článok | Foto: Andrey Armyagov / Shutterstock.com | 7.7.2020

Moto výbava, ktorej výber by nemal podceniť žiadny motorkár

S príchodom druhého letného mesiaca k nám zavítalo konečne to pravé leto. Pekné slnečné dni ťahajú nielen k vode, ale aj na cesty. Na cestách vidieť nielen cyklistov, ale aj motorkárov.

Motorkári častokrát nebezpečne ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov premávky. Sú však aj tí poctiví, ktorí svojou jazdou nikoho neohrozujú.

Pri nevhodnom výbere povinnej moto výbavy ale môžu ohroziť svoje zdravie. Výber ktorej moto výbavy by nemal podceniť žiadny motorkár?

Prilby

Pád na motorke by sa mohol skončiť tragicky, ak by motorkári nenosili kvalitné prilby. Prilby sú jednou z najdôležitejších súčastí moto výbavy a každý motorkár by si mal dávať pozor, akú prilbu si vyberá. Medzi najpredávanejšie moto prilby radíme aj obľúbené prilby HJC. Majú vyberateľný interiér, anti UV, umožňujú výmenu plexi bez náradia, majú drážku na okuliare. Odnímateľný a prateľný interiér týchto prilieb je veľká výhoda najmä teraz v lete, kedy sa tvár motorkárov extrémne potí.

Prilby majú chrániť pred odletujúcimi kamienkami a inými vonkajšími vplyvmi, ktoré môžu ohroziť zdravie pri tak veľkých rýchlostiach. Prilby by mali skvele chrániť, ale aj odvetrávať pot. Oceníte prilby, ktorých plexisklo sa nehmlí pri nepriaznivom počasí.

Bundy

Viacero motorkárov podceňuje výber moto oblečenia, pričom práve ono má chrániť pred vetrom, dažďom, ale aj odletujúcimi kamienkami, či konárikmi na krajnici. Pri výbere moto výbavy by motorkári okrem prilieb nemali podceňovať aj výber moto bundy. Kvalitné moto bundy nájdete aj v ponuke nových búnd Furygan. Majú vzdušnú vnútornú podšívku, vonkajšie a vnútorné vrecká, ponúkajú možnosť nastaviť si ju v zápästiach, páse a na rukách. Dokonca majú aj elastické úchyty pre rýchle a jednoduché spojenie s opaskom na nohaviciach.

Ak chcete jazdiť na motorke, myslite na bezpečnosť a nepodceňujte predovšetkým výber prilby a bundy na motorku.