PR článok | 5.9.2018

Moderný interiér, ktorý si zariadite aj bez pomoci skúseného interiérového dizajnéra

Zariaďovanie každej miestnosti v interiéri patrí k tým príjemnejším činnostiam, ktorým sa pri rekonštrukcii nevyhneme.

Ak chcete mať moderne zariadený interiér aj bez pomoci skúseného interiérového dizajnéra, pri zariaďovaní si osvojte tieto pravidlá.

Menej je niekedy viac

Ak necháte žene voľnú ruku, vytvorí z domácnosti domov. Niektoré ženy to ale najmä s výberom dekorácií preháňajú a namiesto oživenia nábytku priestor zahltia množstvom zbytočností. Menej je niekdy viac a týmto heslom sa riaďte aj teraz pri rekonštrukcii domácnosti. Moderné interiéry sú inšpirované minimalistickým škandinávskym štýlom, ktorý je v súčasnosti IN a inak to nebude ani o pár rokov. Na minimalistickom štýle nemá byť v podstate čo nemoderné. Charakterizuje ho belosť, čisté línie, prírodné prvky a tie nikdy nevyjdu z módy.

Držte sa tohto hesla a nepreháňajte to ani s nábytkom. Ak chcete priestranné izby, miestnosť neprepĺňajte zbytočným nábytkom. Napríklad v obývačke nechajte len rohovú sedačku, obývaciu stenu a konferenčný stolík.

Nábytok, ktorý vydrží

Ako prvé začnite vyberať nábytok. Pozrite si ponuky online nábytku, hlavne také nábytkové zostavy, ktoré vám nielen farebne zapasujú k vašej podlahe, ale aj k farbe stien a okenných rámov. Nábytok musí byť z kvalitnej drevotriesky. Je lacnejšia ako masív. Ak chcete masívny nábytok, počítajte s navýšením nákladov. Takýto nábytok je ale ťažší, drahší, ale hlavne kvalitnejší.

Ak ale nechcete preplácať masívny nábytok, vyberajte si slovenských výrobcov nábytku z drevotriesky. Nábytok musí byť aj rozmerovo vyhovujúci, preto si dávajte pozor aj na rozmery. Tie totiž rozhodujú, či si nábytok kúpite, alebo nie.

Ak sa chcete držať škandinávskeho štýlu, vyberajte si minimalistické nábytkové zostavy. Do obývačky odporúčame nízke obývacie steny s otvorenými policami. Pre škandinávsky štýl sú typické prírodné dekorácie – prútené košíky, drevené dekorácie, vlnené deky, vyšívané dekoračné vankúše. Tieto dekorácie musia byť hlavne v neutrálnych farbách – v sivej, bielej, béžovej.