Polícia vo Zvolene začala  trestné stíhanie pre prečin podvodu. Neznámy páchateľ vystupujúci  na  sociálnej  sieti  „Pokec“ vylákal od poškodeného muža z okresu Zvolen  finančnú hotovosť.

S poškodeným komunikoval pod  zámienkou zoznámenia sa a počas komunikácie žiadal od poškodeného, aby  zaslal páchateľovi fotografiu nahej postavy formou správy  na  mobilný telefón, čo poškodený aj urobil. Následne mu prišla SMS správa, že vec je ohlásená na polícii. Poškodený následne kontaktoval telefonicky  osobu zo sociálnej siete na uvedené číslo telefónu kde poslal fotku a ozval  sa ženský hlas, že fotografiu poslal jej 12-ročnej  vnučke.

Poškodeného  neskôr telefonicky kontaktoval  neznámy  muž  z utajeného čísla,  že je na neho podané trestné oznámenie na polícii a ak sa chce „dohodnúť“ môže sa  skontaktovať s oznamovateľkou.

Táto následne  od  poškodeného žiadala odškodné vkladom na účet v banke vo výške 1500 eur, ktoré  poškodený na účet aj vložil. Prípad je v štádiu vyšetrovania a za takýto skutok hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky.

„Na sociálnych sieťach ľudia publikujú rôzne fotografie, čo môže byť pre niekoho provokáciou a pre užívateľa sociálnej siete problémom. Na sociálnych sieťach vás totiž môžu sledovať aj neznámi ľudia. No a z niektorých sa môžu vykľuť aj podvodníci. Ak sa chcete vyhnúť tomu, aby ste sa stali obeťou podvodu, dobre si rozmyslite, aké fotky budete na svojej sociálnej sieti publikovať. Nikdy nezabúdajte, že ide o vašu bezpečnosť,“ dodáva hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.