Vyšetrovateľ vo Zvolene obvinil zo zločinu lúpeže 21-ročného Patrika zo Zvolena. V nedeľu (31.3.) medzi 21.00 až 22.00 h, prepadol 41-ročnú ženu. K lúpežnému prepadnutiu došlo neďaleko križovatky ulíc Kalinčiakovej a Sokolskej vo Zvolene.

Zlodej
Foto: ilustračné Cookelma/Pixmac

Pribehol od zadu k poškodenej, zastavil ju, chytil ju za rukáv bundy a k ľavému boku jej priložil nôž. Pod hrozbou násilia od nej žiadal peniaze. Poškodená v obave o svoj život vybrala z vrecka dve bankovky a odovzdala ich páchateľovi. Peniaze vzal a ušiel. Spôsobil jej škodu 15 eur. Lúpežné prepadnutie zopakoval v utorok (2.4.) v rovnakom čase, na Buzuluckej ulici vo Zvolene. S nožom v ruke prepadol 27-ročnú ženu. Potom ako ju na chodníku dobehol, postavil sa k nej tvárou, cez ktorú mal previazanú šatku. Aj od nej pod hrozbou násilia pýtal peniaze. Poškodená zo strachu o život vybrala peňaženku a dala mu 5 eur. Peniaze vzal a ušiel. Krátko po lúpeži ho policajti zadržali.

Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Za ozbrojené lúpeže môže byť potrestaný odňatím slobody na 7 až 12 rokov.