TS KRPZ v BB (M. Faltániová) | 14.1.2015

Mladík zrejme znovu okradol starších manželov, hľadá ho zvolenská polícia

Vyšetrovateľ vo Zvolene začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody. V nedeľu (11.1.) v čase medzi 9.45 a 13.00 hodinou, páchateľ presne nezisteným spôsobom neoprávnene vnikol do riadne oploteného dvora rodinného domu na ulici Cesta armády v Pliešovciach.

Timotej Hudec, ZV

Podozrivý Timotej Hudec.

Vošiel do neuzamknutej garáže, kde cez stropný otvor pomocou rebríka vyliezol do podkrovia, ktorým následne prešiel do domu. V kuchyni ukradol pánsku koženú peňaženku s finančnou hotovosťou a osobnými dokladmi na meno 75-ročného majiteľa domu. Pri peňaženke bola aj obálka s peniazmi, ktorú tiež ukradol. Prešiel do ďalšej miestnosti, kde vylomil dvere na spálni pričom poškodil zárubňu. Z miestnosti ukradol dve obálky s peniazmi. Následne cez okno v ďalšej miestnosti vyšiel na ulicu a z miesta činu ušiel. Krádežou a poškodením zárubne spôsobil majiteľom škodu viac ako 5400 eur. Za tieto skutky hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Zo spáchania tohto skutku je podozrivý 18 ročný Timotej HUDEC, bytom Čab, okr. Nitra. Vyšetrovateľ odboru Kriminálnej polície vo Zvolene požiadal o vyhlásenie pátrania po hľadanom už v minulom roku a to vo veci zločinu krádeže, v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Je podozrivý z dvoch krádeží vlámaním do rodinného domu tých istých poškodených manželov v Pliešovciach. K vlámaniu došlo aj v máji 2014, vtedy mal dôchodcov okradnúť o ich celoživotné úspory a cennosti v celkovej škode predbežne odhadnutej na 10.624 eur. Hľadaný muž je vysoký 170 cm, je štíhlej postavy, má šedo – modré oči a tmavo hnedé krátke vlasy.