Polícia pátra po mladíkovi, ktorý sa vyhýba zatknutiu za prečin krádeže súbežne s ďalším protispoločenským konaním. Pred políciou sa skrýva úmyselne.

Polícia vo Zvolene sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po hľadanom 19-ročnom Patrikovi Kuchárovi z Detvy. Sudca Okresného súdu vo Zvolene vydal na hľadaného príkaz na zatknutie pre prečin krádeže.

„Okresný súd požiadal aj o vypátranie pobytu hľadaného a doručenie rozsudku v inej trestnej veci za spáchanie zločinu krádeže,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová a dodala, že k pátraniu sa pripojila aj polícia v Detve pre ďalšiu trestnú vec prečinu krádeže, z ktorého je hľadaný obvinený. „Muž si je vedomý celoštátneho pátrania a trestného stíhania, procesným úkonom sa úmyselne vyhýba a skrýva sa na neznámom mieste,“ vysvetlila hovorkyňa.

Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie o hľadanom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, na linke 158 alebo prostredníctvom facebookovej stránky polície.