Fantastický zápas medzi BK ZŠ Zvolen a BDŽ ŠK UMB Banská Bystrica. – ako sa na prvú ligu žien patrí videli všetci, ktorí si ho nenechali ujsť v piatok 13 februára.

basketbalistky 3V divácky atraktívnom zápase, hľadisko bolo doslova plné, bolo vidieť naozaj poriadnu porciu basketbalu a v našej zostave tradičné mená hráčok, na ktoré sa dá spoľahnúť, že do zápasu dajú maximum.

Ten, kto pravidelne sleduje basketbalový život v zvolenskom klube si mohol povšimnúť na lavičke UMB Banská Bystrica Dominiku Ľuptákovú, ktorá bola ešte prednedávnom jednou z opôr zvolenského tímu a v tomto zápase nám na opačnej strane barikády dávala patrične zabrať. V tomto zápase nám naložila 9 bodov a v ich klube bola druhá najúspešnejšia strelkyňa.

Tak či onak, tréner Jozef Gajdoš po dvoch vonkajších prehrách s dvomi košickými tímami si teraz pripísal veľmi cenné víťazstvo s Banskobystričankami.

V úvode zápasu bolo vidieť pekný basketbal na oboch stranách, avšak naše baby si postupne vypracovali párbodový náskok. K záveru sa však náš náskok zmenšil na 21:19 aj zásluhou Banskobystričanky Dominiky Ľuptákovej, ktorej kvality boli vidieť v zápase.

basketbalistky 2V druhej štvrtine súperky značne ožili a zdalo sa, že sa začne lámať chlieb. Našťastie silné jadro našich báb dokáže predviesť nevídané veci a za stavu 21:23 sa aj po oddychových časoch 28:26 postupne opäť fantastickou hrou naše dievčatá ujali vedenia a v polovici zápasu bol zápas v ich réžii 34:28.

Zlom v zápase nastal po prestávke, kedy Banskobystričanky pôsobili rozpačitým dojmom. V priebehu pár minút už sme mali 19 bodový náskok, ale súperky pozbierali všetku silu a po dvoch pekných trojkových košoch bol stav pred záverečným dejstvom 52:37.

V záverečnej štvrtine bolo možné vidieť dve veci. Na našej strane neskutočnú chuť po víťazstve a na strane súperiek do značnej miery fakt, že nevládali udržať patričné tempo.

Po záverečnom hvizde sa zaknihoval stav stretnutia 78:43 pre BK ZŠ Zvolen, za čo našim babám treba rozhodne pogratulovať.

Vac informácií o živote v klube nájdete na ich webovej stránke ako aj na fanpage na Facebooku.