Skutočne oku lahodiaci basketbal sa hral v nedeľu 20.marca na 9. základnej škole na Západe. Proti sebe nastúpili hráčky BK ZŠ Zvolen a BK AŠK Slávia Trnava.

Zvolenské basketbalistky v kategórii kadetky vyhrali po presvedčivom výkone 96:54. V prvých dvoch štvrtinách sa hral útočný a atraktívny basketbal a domáce hráčky si svoj náskok stále udržovali. Nepoľavili v koncentrácii a svojmu trénerovi Zoltánovi Žamborovi, ale aj divákom urobili radosť. Nechýbalo nasadenie a počas zápasu padlo neuveriteľných 16 trojok. To že si domáci tréner zakladá na presnej ďalekonosnej streľbe, sa iba potvrdilo. Tretia štvrtina sa premenila na basketbalovú exibíciu domácich hráčok, ktorým padlo 11 trojok z celkových 16. Trnavčanky prišli do Zvolena v malom počte a na ihrisku to bolo cítiť. Presadzovali sa len z protiútokov a nedokázali si vypracovať výraznejší tlak. Čerpali hlavne z chýb, ktoré urobili domáce basketbalistky.

V Trnavskom drese sa výraznejšie presadila len hráčka Rybanská, ale basketbal je kolektívna hra. Zvolenčanky „ťahali“ hlavne Lagová, Zacharová, Abelovská a postupne sa strelecky presadili aj iné hráčky a preto boli na konci zápasu ocenené potleskom. Na zápas sa prišlo pozrieť približne 40 ľudí. Bezproblémový zápas rozhodovalo rozhodcovské duo Keleméň- Slaná.

Nádejné zvolenské basketbalistky sa predstavia najbližšie opäť doma 27.marca a tentokrát si zmerajú sily s tímom Serede.