Detský svet Mixiland na Obchodnej ulici vo Zvolene prináša znovu svoj tradičný detský festival, ktorý sa uskutoční už v sobotu, 7. septembra od 10-tej hodiny. Vstup na festival je voľný, a tak si všetky deti môžu užiť množstvo atrakcií a bohatý sprievodný program úplne zadarmo.

Organizátori pripravili aj tento rok bohatú nádielku atrakcií, medzi ktorými nechýba napríklad maľovanie na tvár, tvorivé dielne, lukostreľba či množstvo detských súťaží a skákacích atrakcií.

Deti tiež budú môcť jazdiť na dopravnom ihrisku, vyskúšajú si aj poskytnutie prvej pomoci a zistia i to, ako sa správne triedi odpad. Poskytnutie prvej pomoci prebehne priamo v sanitke, ktorú si zároveň môžu pozrieť do najmenších detailov.

V rámci kultúrneho programu sa predstaví speváčka Dúhalka, ktorá tento rok vydala i svoj debutový album s trinástimi detskými pesničkami či spevák Notový Danny. Program svojim vystúpením obohatí aj združenie Tancujúce labky a pripravené bude tiež divadelné predstavenie.

Najväčším lákadlom však budú nepochybne seriáloví Oteckovia. Návštevníci tak počas autogramiády môžu získať podpis od Braňa Deáka, Filipa Tůmu, Mareka Fašianga a Vladimíra Kobielskeho. Oteckovia by na narodeninovú párty Mixilandu mali zavítať ku jej koncu a na samotný záver celej akcie vypukne i penová párty.