TS AGEL SK, Nemocnica Zvolen (Marta Csergeová) | 5.12.2015

Mikuláš už stihol rozveseliť najmenších pacientov vo zvolenskej nemocnici

„Každý deň budú vraj Vianoce…,“ aj takto sa v piatok, 4. decembra 2015, spievalo na detskom oddelení Nemocnice Zvolen, ktorá je členom skupiny AGEL. Študenti Strednej zdravotníckej školy vo Zvolene, prezlečení za Mikuláša, čertov a anjelikov prišli rozveseliť našich detských pacientov.

mikulas nemocnica 2Mikuláš so svojou družinou odmenil všetky deti hračkami a balíčkom, v ktorom nechýbalo ovocie, drobné sladkosti a omaľovánky. Naprázdno neodišiel ani personál detského oddelenia, takže prekvapené ostali aj sestričky a pani doktorky, ktoré tiež dostali ovocie.

Detské oddelenie má 17 lôžok, kde je momentálne hospitalizovaných 11 pacientov od batoliat po teenagerov do 18 rokov. „Príchod Mikuláša a jeho pomocníkov rozveselil všetky detičky a po krátkej chvíli bolo oddelenie plné smiechu a radosti,“ uviedla vedúca sestra Mgr. Elena Malatincová s tým, že detičky Mikulášovi zarecitovali básničky a všetci si spolu zaspievali.

Nemocnica vo Zvolene poskytuje lôžkovú starostlivosť pre viac ako 100 tisíc obyvateľov z okresov Zvolen, Krupina, Detva. Nemocnica vo Zvolene ročne ošetrí takmer 17 000 lôžkových pacientov, ambulantne ošetrí viac ako 120 000 pacientov, vykoná viac ako 3 500 operácií a takmer 1 000 pôrodov. Naším mottom a dlhodobým cieľom je vybudovanie modernej nemocnice s kvalitnou zdravotnou starostlivosťou a empatickým prístupom ku všetkým potrebám našich klientov,“ dodal riaditeľ nemocnice MUDr. Jozef Botka s tým, že aj takéto spríjemňovanie pobytu v nemocnici a malé obdarovanie nás všetkých teší.

Fotogaléria