Mikiny sú stále brané ako voľnočasový kus oblečenia na doma, prípadne na šport. Avšak mikina skvelo zapadne aj do elegantnejších outfitov. Veď hranice toho, čo je elegantné a čo ležérne, sa už dávno búrajú.

Športový štýl ukrytý pod kabátom

Ak ste sa doteraz vyhýbala takýmto „mikinovým“ experimentom z dôvodu, že na také niečo už nemáte vek, máme jeden argument, ktorý vás určite presvedčí. Mikina sa považuje za oblečenie mladých, takže jej nosením si môžete (aspoň opticky) ubrať nejaké roky.

Skúste mikinu zladiť napríklad s elegantným dámskym kabátom. Vytvoríte tak skvelý kontrast športového a elegantného štýlu, ktorý bude ešte umocnený ak si vyberiete do takejto kombinácie mikinu s kapucňou. A ak pridáte ešte crossbody kabelku, či nebodaj ľadvinku, ktoré nedávno zažili čiastočný „comeback“, snaha o takýto kontrast bude dokonalá. A zvyšok outfitu budete môcť doladiť podľa seba.

Sukňa, či elegantné nohavice? K mikine sa hodia obe

V súčasnosti sú veľmi populárne oversize strihy a táto móda neobišla ani štýlové dámske mikiny. S čím elegantným zladiť oversize mikinu? S plisovanou midi sukňou a lodičkami, budete vyzerať zaručene skvelo. Naviac je možné takýto outfit ľahko prispôsobovať rôznym situáciám. Na prechádzku v meste môžete lodičky vymeniť za tenisky, v zime si môžete obuť členkové čižmy a obliecť už spomínaný kabát.

Ak ste skôr „nohavicový“ typ, nevadí. Mikina sa totižto dá okrem legín alebo džínsov nosiť aj k elegantným nohaviciam. V prípade obuvi k takejto kombinácii však bude lepšou voľbou niečo elegantnejšie, čiže lodičky, poltopánky alebo elegantné čižmičky. Nohavice budú v kontraste s mikinou, takže z „druhej strany“ sa hodí niečo, čo s nimi bude v harmónii. A naviac tak získate elegantný a zároveň pohodlný outfit do práce, ktorým určite zaujmete.