V nedeľu 10.apríla na náhradnom ihrisku MFK Zvolen pokračovalo 20. kolo druhej futbalovej ligy východ, v ktorom sa stretli domáci MFK Zvolen proti MFK Košice B. Cez zápas fúkal silný studený vietor, ktorý sa striedal s teplým počasím. To však neodradilo fanúšikov prísť na zápas a povzbudiť svoj tím.

ilustračné foto (KM)

Na začiatku druhého polčasu mal obrovskú príležitosť pred bránou hráč Košíc Skvašík, ale lopta skončila tesne vedľa brány. Ďalšie minúty pokračovali v prenášaní hry z jednej strany na druhú a v podstate sa nenaskytla príležitosť dať gól ani pre jeden tím. Až v 65. minúte mali do tej doby košickí hráči, keď sa hráč Tóth napriahol na bránu a zvolenský brankár strelu chytil. Následne na to sa hra zrýchlila. Zvolenčania začali častejšie útočiť a strieľať na bránu. Hneď na to o dve minúty prišiel útok Zvolena a celkovo traja hráči mali šancu streliť gól ale nevyšlo to ani jednému. V sedemdesiatej minúte košický hráč Diaby vysunul do útoku spoluhráča Tótha, ktorý sa pokúsil zakončiť, ale lopta smerovala len do rúk zvolenského brankára. V 73. minúte mali Zvolenčania taktiež veľkú šancu, ktorú mohol ukončiť Pelegríny ale lopta sa dostala len do brankára.

Zlom prišiel v 82. minúte, keď na hráča Košíc Diabyho prišla nádherná prihrávka. Diaby sa rozbehol na bránu a krásnym oblúčikom oklamal zvolenského brankára. Košice vyhrávali 0:1. Po tomto góle sa ešte zvolenskí futbalisti pokúšali o vyrovnanie, pribudli šance ale ani jedna neskončila v košickej bránke. Čas ubiehal a Zvolenu sa nakoniec neporadilo vyrovnať a tak zápas skončil víťazstvom Košického Béčka. Zvolenčania sa usadili na 8.mieste a Košické B na 12.mieste.

MFK Zvolen 0:1 MFK Košice “B“

Zostavy :

MFK Zvolen : Vreštiak – Tyčiak, Debnár, Želiezka, Hroš, Kubinec, Konôpka (59. Repiský), Borbély, Nikel (86. Vrbiniak), Sýkora, Pelegríny

MFK Košice B : Ružinský – Kražel, Džogan, Tóth, Skvašík, Karaš, Diaby, Sena(63. Hojstrič), Matyi, Pačinda,