Leto je definitívne za nami a v pondelok 23. septembra oficiálne začala jeseň. S príchodom jesene sa nám neodmysliteľne spája aj podujatie Deň pre Lanice, ktoré si Zvolenčania môžu vychutnať v sobotu 28. septembra.

Deň pre Lanice organizuje Združenie Slatinka už po jubilejný desiatykrát. Rodiny s deťmi tak môžu opäť zažiť príjemné jesenné popoludnie v parku a odniesť si množstvo zážitkov.

V čase od 14.00 do 18.00 hod, sú pre deti pripravené napríklad tvorivé dielne, kde môžu vytvoriť nielen nové búdky a krmítka pre vtáky, ale aj šarkany, ktoré budú môcť následne využiť na tradičnej šarkaniáde.

Zúčastnení sa dozvedia i to, ktoré zvieratá je možné vidieť v parku ešte aj na úvod jesene a spoločne zažijú pozorovanie okolitej prírody. Na komunitnej akcii bude k dispozícii teplý čaj a organizátori budú radi, pokiaľ každý z návštevníkov donesie aj svoj obľúbený koláč, prípadne sezónne ovocie, ktoré si návštevníci medzi sebou vymenia. Pre priblíženie atmosféry podujatia si môžete pozrieť zopár obrázkov, ktoré na svojej stránke vo fotoalbume prináša Združenie Slatinka.

Počas roka sa v areáli tohto zvolenského parku konajú aj mnohé športové aktivity, príležitostné festivaly a priestor využívajú i školy v rámci viacerých školských podujatí. Na skultivovaní parku má veľký podiel Združenie Slatinka, ktoré pred vypuknutím prvého ročníka dňa Laníc muselo park najprv ručne vykosiť. Až následne začalo miesto slúžiť ako oddychová zóna.