Zvolenskí mestskí policajti mali v úvode týždňa o prácu postarané. Hneď v pondelok zasahovali pri dvoch prípadoch. V jednom chytali kriminálnikov, v druhom zachraňovali ľudský život.

V pondelok 13. februára v popoludňajších hodinách traja výtržníci vo veku 17 až 18 rokov fyzicky napadli bezbranného 46 – ročného Pavla S. z Hontianskych Nemiec. Udalosť sa stala priamo pred hlavným vchodom 5. Základnej školy na Hrnčiarskej ulici vo Zvolene, kde podozriví bezdôvodne fyzicky napadli poškodeného tak, že ho kopali a udierali päsťami do tváre a následne z miesta ušli. Mestská polícia ihneď po oznámení vykonala po páchateľoch pátranie a podozrivých v krátkej dobe zadržala v mestskej časti Hlbiny vo Zvolene. Podozriví boli odovzdaní príslušným orgánom policajného zboru pre podozrenie zo spáchania prečinu výtržníctva a ublíženia na zdraví.

Rovnako v pondelok 13. februára v podvečerných hodinách pred OD Centrum, na ulici J. Kozáčeka vo Zvolene 31 – ročný muž zo Zvolena dostal epileptický záchvat. Privolaná hliadka mestskej polície okamžite poskytla mužovi prvú pomoc a privolala Rýchlu zdravotnú službu, NsP Zvolen. Do príchodu sanitky policajti zaistili osobu v stabilizovanej polohe a kontrolovali dýchanie.