V pondelok 26. júna 2017 krátko popoludní, na Študentskej ulici vo Zvolene, 35 – ročný muž z Novej Dubnice sa hrubo a násilne správal k 37–ročnej žene na invalidnom vozíku, ktorej urážlivo nadával, držal jej obidve ruky a ako zmyslov zbavený nechcel ju pustiť.

Keď žena začala volať o pomoc, okoloidúci ľudia privolali mestskú políciu. K privolanej hliadke polície sa muž začal správať tiež agresívne, pričom im vulgárne nadával, vyhrážal sa im zabitím a dokonca sa proti policajtom prejavil aj fyzickým útokom. Policajti voči tejto osobe rázne zakročili a muž skončil v putách na útvare MsP Zvolen.

Nakoľko agresívne správanie muža pokračovalo aj po predvedení na útvare mestskej polície, bol k osobe neskôr privolaný lekár Záchrannej zdravotnej služby, ktorý mu injekčne podal sedatívum na ukľudnenie. Osoba bola následne odovzdaná orgánom činným v trestnom konaní, pre podozrenie zo spáchania trestného činu „Útoku na verejného činiteľa“.

„Po prešetrení bolo zistené. že v tomto prípade išlo o bezdomovca z iného okresu. Čo ho priviedlo do Zvolena nám nieje známe. Vieme však, že za svoje protizákonné konanie vo Zvolene bude spravodlivo vyriešený,“ dodáva náčelník MsP vo Zvolene Juraj Chabada.