Pri bežnej kontrole verejného poriadku v záhradkárskej oblasti pri sídlisku Podborová vo štvrtok, 24. marca, spozorovali príslušníci Mestskej polície vo Zvolene skupinu mladých ľudí, ktorých správanie vyhodnotili ako podozrivé.

Keď sa k nim policajti vydali, jedna z osôb sa vydala na útek, ďalšia zahodila neznámy predmet do priľahlých kríkov.

„Mládež mala pri sebe plechovky alkoholických nápojov a z dôvodu podozrenia z porušovania VZN Mesta o zákaze požívania alkoholických nápojov na verejne prístupných miestach bola skontrolovaná,“ uvádza Mestská polícia Zvolen na svojom webe.

Už spomínaný odhodený predmet bol napokon identifikovaný ako takzvané „bongo“. Výsluchom osôb bolo zistené, že 20-ročný Dominik mal pri sebe v uzatvárateľnom vrecku zelenú sušinu, pričom sa jednalo pravdepodobne o marihuanu. Na miesto bola aj preto privolaná hliadka obvodného oddelenia Policajného zboru Slovenskej republiky, ktorá si vec prevzala na doriešenie.

Za prechovávanie marihuany v menšom množstve hrozí páchateľovi podľa zatiaľ stále platnej legislatívy trest odňatia slobody do troch rokov. V Národnej rade je aktuálne novela trestného zákona, ktorá by mala túto sadzbu znížiť na 1 až 2 roky.