V stredu, 18. decembra získajú na Zvolenskom zámku Cenu primátorky Zvolenčania, ktorí sa vyznamenali pozitívnou propagáciou mesta, literárnym prínosom, športovými výkonmi alebo excelentnou prácou s mládežou či s komunitami.

Stretnutie primátorky s podnikateľmi sa ako obyčajne uskutoční posledný týždeň pred vianočnými sviatkami. Zúčastní sa ho nielen vedenie mesta, ale aj Zvolenčania, ktorí svojou prácou každodenne mesto obohacujú svojim prínosom.

Medzi prvými si ocenenie preberie Pavlína Cicková za celoživotnú pedagogickú prácu a starostlivosť o deti z rómskych komunít. Firma Continental si odnesie ocenenie za prezentáciu mesta doma i v zahraničí a spisovateľka Alexandra Pavelková za rozvíjanie literárnej tvorby i prácu s mladými autormi. Ocenený bude aj Jozef Bily, spisovateľ, geniálny aforista a zároveň bývalý riaditeľ zvolenského gymnázia. Rodený Zvolenčan a vynikajúci tenista Filip Polášek si preberie cenu za svoje športové výkony a prezentáciu nielen nášho mesta ale aj celého Slovenska.

Na stretnutí sa bude krstiť aj nová fotografická kniha mesta s názvom Zvolen – mesto farieb. Autorom jej snímok je fotograf Pavol Albert, texty pripravil spisovateľ a scenárista Ondrej Kalamár. Knihu pokrstí primátorka mesta Lenka Balkovičová.