Slovenská národná galéria Vás srdečne pozýva na literárny večer „Medzi riadkami“, ktorý bude venovaný dobrodružstvám a objavovaniu ciest v knihách. Uskutoční sa priestoroch galérie na Zvolenskom zámku už vo štvrtok, 14. Septembra od 18.00 h.

Z vybraných kníh bude predčítavať režisér Andrej Turčan a adeptka herectva AU v BB Ľubica Pradidová. Zaujímavosťou večera bude prezentácia vydavateľstva Ex Libris a Artforum. Vstup na podujatie je voľný.

Ex Libris

Ex Libris v SNG je jedinečným umenovedným kníhkupectvom v centre Bratislavy. Prináša publikácie o umení a kultúre, tématicky originálne katalógy k výstavám v SNG, kvalitnú detskú literatúru, slovenskú pôvodnú či rôzne knižné aj neknižné lahôdky ako grafiky od súčasných slovenských ilustrátorov a umelcov, ponuku autorských kníh, zinov a časopisov a množstvo drobností pre radosť.

Artforum

Vydavateľstvo Artforum vzniklo v roku 2007 a pôvodne nemalo byť kníhkupectvo. Zakladatelia sa chceli slobodne – a verejne – venovať tomu, čo dovtedy robili za zavretými dverami bytov. Chceli čítať, počúvať a debatovať o kultúre, ktorá inšpiruje. Chceli organizovať koncerty a výstavy, vydávať a predávať platne a knihy. Prvého januára 1993 sa rozpadlo Československo. Artforum začalo knihy importovať, distribuovať a neskôr aj vydávať pod hlavičkou vydavateľstvo Artforum.

Andrej Turčan

Režisér desiatok divadelných, rozhlasových aj televíznych inscenácií a dabingu. Nositeľ „ceny Čestný Motýľ“ – za celoživotný prínos pre Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene a „ceny Literárneho fondu“ – za celoživotné dielo v oblasti rozhlasového umenia. Autor obľúbeného televízneho večerníčka „Otecko sa mi nepáči,“ kde vtipne zúročil vlastné zážitky s dcérou počas pobytu manželky so synom v pôrodnici. Lektor a kouč v oblasti divadla a kreatívnej komunikácie.