PR článok | Foto: Maksim Safaniuk / Shutterstock.com | 1.7.2020

Máte nedostatok dažďovej vody a chýba vám kanalizačná prípojka? Ponúkame riešenie

Globálne otepľovanie v posledných rokoch cítime aj u nás. Aj keď sa hovorí, že Slovensko patrí medzi oblasti s pomerne veľkým úhrnom zrážok, sú obdobia, kedy je akútny nedostatok dažďovej vody a trpia nielen rastliny a živočíchy, ale aj ľudia.

Nízka hladina podzemných vôd totiž spôsobuje v niektorých regiónoch nedostatok pitnej vody.

Ak máte nedostatok dažďovej vody a chýba vám aj kanalizačná prípojka, ponúkame vám riešenie na túto situáciu. Nedostatok dažďovej vody a absenciu kanalizačnej prípojky vám pomôžu vyriešiť nádrže na dažďovú vodu a betónové žumpy.

Nádrže na dažďovú vodu

Práve dažďovú vodu využívajú záhradkári na polievanie úrody a keďže letá boli za posledné roky u nás extrémne suché, nedostatok dažďovej vody pocítili všetci záhradkári na Slovensku. Keď aj bola dažďová voda, skladovala sa v plastových sudoch, čo nebolo práve najšťastnejšie riešenie. Plastové sudy na záhrade zavadzali, voda sa v nich ohrievala a mohlo sa stať, že sa v nich rozmnožili baktérie, ktoré znižovali kvalitu vody.

Nádrže na dažďovú vodu bývajú umiestnené pod zemou a vodu je možné čerpať pomocou klasického čerpadla. Ak si objednáte nové nádrže na dažďovú vodu, okrem klasického príslušenstva máte možnosť si doobjednať aj merač hladiny kvapaliny, prejazdovú dosku, liatinový poklop a komín. V kvalitných podzemných nádržiach na dažďovú vodu budete mať istotu, že sa vám v nich nerozmnožia baktérie.

Betónové žumpy

Vo viacerých slovenských regiónoch stále chýba kanalizačná prípojka a mnohé domácnosti sú tak odkázané samé na seba. Musia si tak zabezpečovať vlastné žumpy, v ktorých budú môcť uskladňovať odpadové vody. Medzi najkvalitnejšie žumpy patria hlavne betónové žumpy. Ak uvažujete o kúpe novej, vyberte si predajcu, ktorý vám vie ponúknuť najkvalitnejšie jednokomorové, dvojkomorové, ale aj viackomorové žumpy. Aj lacné betónové žumpy predávané na Slovensku dokážu ponúknuť vysokú kvalitu. Vyberte si konkrétny typ betónovej žumpy a nechajte si ju doviesť priamo k vám domov.

Vyberte si betónovú žumpu ideálnej veľkosti. Zohľadňujte predovšetkým počet osôb žijúcich v domácnosti.