Mladý zvolenský raper Marks od marca postupne vo videoklipoch predstavuje svoj pripravovaný album Kontrast a jednotlivé jeho skladby. Vydávanie videoklipov i celý ich príbeh sa teraz dostáva do svojej polovice, no samotný album je už pripravený na vydanie a vstupuje do predaja.

kontrast marks 1
O cover nového Marksovho albumu sa postarala šikovná fotografka Zuzana Martinková a o grafické spracovanie Smart4u.

Album Kontrast zachytáva vývoj človeka, ktorý je vyjadrený hneď v niekoľkých etapách. Všetkých šestnásť skladieb a ich videoklipy tvoria súvislý celok a celý ich dej sa krúti okolo ľudských hodnôt. Predstavovanie jednotlivých videoklipov pokročilo v pondelok na poradové číslo osem. Marks predstavil videoklip a skladbu s názvom Zmysel.

„Videoalbum Kontrast sa dostáva do presnej polovice a ďalšia vec v podstate v skratke vyjadruje pointu celého tohto projektu, ktorou sú ľudské hodnoty a priority. Skladba Zmysel v spolupráci s mladou Českou speváčkou a raperkou Koudy, je niečo ako rozcestník. Dostávame sa na koniec druhej, sebarelexívnej fázy albumu a celý príbeh začína naberať spád. Celý náš život je jedno veľké bludisko s mnoho možnosťami, s mnoho cestami, pri čom každá jedna cesta, každé jedno rozhodnutie z nás robí to, čo sme,“ hovorí Marko Parničan alias Marks. „Či sú cesty po ktorých kráčame tie pozitívne, alebo negatívne je len na človeku. Každý totiž to vidí svoj zmysel života v niečom inom a podvedome si vyberá či sa vyberie svetlou cestou, alebo tou temnou,“ dodáva.

Svoj ôsmy videoklip k albumu Kontrast natáčal Marks, opäť spolu s Robom Bošeľom z Môlča records, napríklad v labyrintáriu Zámku Loučeň v stredných Čechách. Zaujímavosťou je, že na príprave nového albumu a doterajších ôsmych videoklipov sa dosiaľ podieľalo už sedemdesiat ľudí.

Keďže album Kontrast vyjde už prvého septembra, prostredníctvom e-shopu na webe mladého rapera si ho môžete predobjednať už dnes. Aj keď sa celého albumu hudobní fanúšikovia dočkajú už o pár týždňov, predstavovanie albumu vo forme videoklipov bude pokračovať až do februára budúceho roka. Naďalej v trojtýždňových intervaloch. Marsk svojim fanúšikom sľubuje aj nové originálne mikiny, tričká a šiltovky s témou svojho albumu.