V dňoch 20 – 23. novembra 2014 sa uskutoční už 26. ročník najstaršieho neštátneho slovenského divadelného festivalu – Víkend atraktívneho divadla vo Zvolene. Tento rok záštitu nad festivalom prebral osobne prezident SR Andrej Kiska.

seban_bandPresne 17. novembra 1989 sa začala písať jeho história. Festival, tak ako každý rok, aj tento prinesie mnoho atraktívnych divadiel, hudobných skupín a iných výnimočných predstavení.

Skvelou pozvánkou a zahrievacím koncertom pred festivalom bude vystúpenie Andrej Šeban band v rámci ich nového turné v roku 2014. Predstaví sa už 8. novembra v Dome kultúry ŽSR vo Zvolene. Po neuveriteľnom turné, ktoré malo až 36 zastávok, okrem iného aj v Rakúsku, Maďarsku či pre slovenskú kapelu nezvyčajnom mieste – Indii, sa vracajú na koncertné pódiá opäť s novým programom, ale aj starými známymi skladbami.

chiki liki tu aUž osvedčenou a tradičnou otváracou formáciou tohto ročníka bude divadlo GUnaGU, so svojou hrou Underground (historky z bratislavského metra). Táto absurdná komédia z blízkej budúcnosti Slovenska vznikla k 30.výročiu vzniku divadla GUnaGU.

V prvý deň festivalu svoj koncert odohrajú aj Chiki liki tu-a z Prešova. Táto populárna art-rocková skupina funguje už od roku 1995 a na festivale sa predstaví prvýkrát. Spolu s nimi vystúpi aj maďarská folk prog-rocková legenda Korai Öröm. Už vyše 20 rokov patrí medzi špičku európskej alternatívnej scény. Využívajú vo svojej tvorbe veľa ľudových nástrojov ako drumbľu, fujaru, rôzne píšťaly, ale i vodovodné trubky.

Druhý deň festivalu bude patriť Eve Turnovej & Eturnity z Prahy – „Turnový háj“. Autorské čítanie s hudbou a spevom známej muzikantky, spisovateľky a maliarky – basgitaristka legendárnej českej kapely The Plastic People of the Universe.

Sobotu bude otvárať divadlo STOKA z Bratislavy, ktoré je pravidelným účastníkom festivalu od jeho začiatku. Predvedú novú inscenáciu s názvom „Pevný podnos“, ktorú režíroval Blaho Uhlár a jej scenár vznikol metódou kolektívnej tvorby. Najväčším divadelným ťahákom tohto ročníka, okrem tradičného súboru GUnaGU, bude určite brniansky súbor Husa na Provázku s predstavením „Tichý Tarzan“ o podivínovi, voyerovi a svetoznámom fotografovi Miroslavovi Tichom. Herečka Ivana Hloužková dostala za stvárnenie hlavnej role celoštátnu cenu za najlepší herecký výkon sezóny!

zimomriavky - husi kuzeNedeľa bude na Zvolenskom zámku patriť dokumentárnemu filmu o rozdelení (rozpade) Československa – „Zimomriavky – Husí kůže“ od autorov Martina Hanzlíčka a Fedora Gála. Po ňom bude nasledovať diskusia s režisérom Martinom Hanzlíčkom, spoluzakladateľom VPN a poradcom prezidenta Andreja Kisku – Martinom Bútorom, a s umelcom a aktivistom účinkujúcim vo filme Petrom Kalmusom.

Viac informácií nájdete na www.vikendatraktivnehodivadla.sk
Predpredaj
už čoskoro v sieti Predpredaj.sk
Cena permanentky je 33,- Eur.