V priebehu posledných dvoch týždňov sa uskutočnili vrcholové súťaže v naturálnej kulturistike, na ktorých sa už tradične zúčastnili aj naši zvolenskí pretekári. Konkrétne 21.mája 2011 sa v Třinci konali Medzinárodné Majstrovstvá Českej republiky, na ktorých nás reprezentovali Igor Vlačuha v kategórii do 174 cm a Jaroslav Novák v kategórii masters 1 (do 50 rokov).

Treba poznamenať, že ani jeden z nich nepodcenil poctivú celoročnú  prípravu vrátane prísnej predsúťažnej diéty čo sa odzrkadlilo na kvalite a konečnom umiestnení na  stupňoch víťazov. Igor Vlačuha obsadil 1 miesto svojej kategórie a Jarko Novák sa prebojoval na druhú priečku svojej súťažnej kategórie.

Nasledujúci víkend 28.mája 2011 sa vo Veľkom Grobe konali Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska (MMSR) – 3.ročník Victoria natural cup 2011, kde naši dvaja pretekári dôstojne obhájili svoje výsledky z Českej republiky. Igor Vlačuha obhájil svoje prvenstvo v kategórii, ktoré ešte vyšperkoval, keď vyhral aj ako absolútny víťaz celej súťaže, čím dokázal, že má naozaj špičkovú formu. Jaro Novák taktiež obhájil v rámci MMSR druhú priečku stupňa víťazov.

No a nakoniec 4.júna 2011 sa konali v KD Metropol v Českých Budejoviciach Majstrovstvá Európy IFFNB, na ktorých sa zúčastnili aj špičkoví reprezentanti Talianska, Francúzka a Belgicka, kde sa Zvolenčan Igor Vlačuha stal majstrom Európy v kategórii do 172 cm a Jaroslav Novák napriek pretrvávajúcej skvelej forme skončil v ostrej medzinárodnej konkurencii vo svojej kategórii na nepopulárnom štvrtom mieste. Takže v konečnom dôsledku dôstojne reprezentovali naše mesto.