Pred pár dňami sme do redakcie dostali odkaz od čitateľky so žiadosťou upozorniť na pomerne vážny problém – týranie zvierat. V jednej zo záhradkárskych osád sa záhradkári začali sťažovať na mačky, ktoré sa v oblasti pohybujú. Niektorým ľuďom neprekážajú, no našli sa aj takí, ktorí mačkám ubližovali a dokonca ich zabíjali.

Toto je za hranicou ľudského chápania. Zviera, ktoré nemá priameho majiteľa si zaslúži byť zastrelené alebo zarezané? Nepáči sa vám táto téma? Alebo sa vám to zdá primerané? Na to, aby bolo o zvieratá postarané existuje odchyt alebo karanténna stanica.

Združenie záhradkárov preto napísalo list adresovaný do združenia Mačky SOS, kde sa píše, citujem: „Styk človeka s mačacím trusom a močom spôsobuje energie, radu infekčných chorôb…“. Ak sa vám toto tvrdenie nezdá pozoruhodné, prečítajte si ho ešte raz.

Združenie záhradkárov žiadalo o odchyt mačiek na vlastné náklady združenia Mačky SOS, a aj keď toto združenie na pomoc zvieratám po mačky prišlo, našlo jednu mačku už mŕtvu, dvoch kocúrikov vzalo do opatery, z ktorého mohol prežiť len jeden a ten teraz hľadá domov, alebo dočasnú opateru.

Otázkou zostáva, či je správne takýmto spôsobom zaobchádzať so zvieratami, keď nemôžeme povedať, že proti nim stoja práve vzdelaní ľudia.

Príbeh ryšavého kocúrika na obrázku aj s kontaktom na Mačky SOS nájdete TU.