Ako si predstavujete luxusný oddych? Ako dovolenku niekde v exotike, počas ktorej sa nebudete vedieť rozhodnúť, či je krajší ten biely piesok alebo azúrovo modré more? A k tomu ubytovanie so službami, vďaka ktorým sa budete cítiť naozaj kráľovsky?

Navštívte kúpele so skutočne bohatou históriou

A čo pobyt v kúpeľoch? To vám príde príliš obyčajné? Tak to ste ešte určite neboli v luxusných kúpeľoch v Turčianskych Tepliciach. Pobyt v takýchto kúpeľoch rozhodne nebudete považovať za obyčajný.

Turčianske Teplice sa pýšia tým, že ide o jedny z najstarších termálnych kúpeľov na Slovensku a dokonca v Európe. Prvá písomná zmienka o meste a jeho prameňoch pochádza už z roku 1281. Vtedajší kráľ Uhorska, Ladislav IV., poručil hájske panstvo a teplé pramene grófovi Petrovi.

Počas histórie využívali silu tunajšej liečivej vody aj viacerí významní panovníci. Spomeňme napríklad cisárov Svätej ríše rímskej, Žigmunda Luxemburského a Maximiliána II. Habsburského, či rakúsku cisárovnú, Alžbetu „Sissi“ Bavorskú.

Druhy liečby, ktoré len tak niekde nenájdete

V súčasnosti sa môžete ako vyššie spomínaní panovníci cítiť aj vy. Na výber máte z niekoľkých ubytovaní, medzi ktoré sa radí aj Hotel Royal Palace, ktorý patrí medzi vyhľadávané 5 hviezdičkové hotely.

Počas pobytu v Turčianskych Tepliciach si budete môcť na vlastnej koži vyskúšať v prvom rade blahodárne účinky spomínaného pokladu Turčianskych Teplíc, termálnej minerálnej vody. To však nie je všetko.

Zoznam procedúr, ktoré môžete v Turčianskych Tepliciach absolvovať, by bol pridlhý, ale môžeme ich aspoň rozdeliť na niekoľko druhov. Okrem spomenutej vodoliečby vás čaká aj termoterapia, ktorej základom sú rôzne zábaly.

Určitou exkluzivitou je liečba zlatom, ktorú rozhodne vyskúšajte, keďže ju len tak niekde nenájdete. Samozrejmosťou sú však aj bežnejšie procedúry ako rôzne druhy masáží, fyzioterapia, či relax v saune.