Byt na predmestí Zvolena svojou cenou prekonal aj najdrahšie ponuky v krajskej  Banskej Bystrici. Luxusný mezonet určite nie je dostupný pre kohokoľvek, ale byt takýchto parametrov rozhodne nenájdete len tak.

Mezonet, ktorý je súčasťou novovybudovaného projektu River vo Zvolene, je aktuálne v ponuke za astronomických 750-tisíc eur. Pre lepšiu predstavu skôr narodených, približne 22,6 milióna niekdajších slovenských korún.

Patrí medzi najvyššie položené byty v okolí, pretože sa nachádza na 8. a 9. podlaží. Ponúka výhľady na predmestie Zvolena zo strany od Banskej Bystrice, ako ja rieku Hron, Borovú horu vo Zvolene.

Celková úžitková plocha bytu je 401 m2. Vzhľadom na cenu vychádza cena za jeden meter štvorcový na približne 1 870 eur. Možno to niekoho prekvapí, v prepočte na meter štvorcový je však ponuka cenovo pod priemernou cenou na Slovensku. Pri 5 a viac izbových bytoch totiž bola podľa Národnej banky Slovenska priemerná cena za tretí štvrťrok 2020 za meter štvorcový na úrovni okolo 2 158 eur.

Mezonet na tomto mieste vznikol nadstavbou pôvodného projektu River vo Zvolene, z čoho vychádza aj prvé podlažie bytu na 8. poschodí. To bolo pôvodne samostatným dvojizbovým bytom.

Schodiskom prepojená nadstavba masívne rozšírila plochu bytu a ponúka tak svojim budúcim obyvateľom aj veľkú terasu. V celkovej cene sú zahrnuté už aj dve parkovacie miesta v garáži.

Byt celkovo poskytuje 6 izieb, zimnú a letnú kuchyňu a spolu 3 kúpeľne. Podlaha je v celom byte prevažne drevená, miestami ju tvorí dlažba. Obe podlažia sú vykurované pomocou podlahového vykurovania. V každej izbe je možné samostatné ovládanie kúrenia, byt je plne klimatizovaný.

Mezonet je vybavený filtráciou vody, rekuperáciou vzduchu, vlastným ohrevom vody, ale aj solárnymi panelmi. Okná tvoria hliníkové trojsklá s veterným a slnečným čidlom. Proti slnečným lúčom obyvateľom poslúžia hliníkové vonkajšie žalúzie.

Kto by však bol povedal, že vo Zvolene sa nájde ešte luxusnejšia a drahšia ponuka bývania, ako v krajskom meste.

Pred necelými tromi rokmi sa do realitnej ponuky v krajskej Banskej Bystrici dostal luxusný byt o rozlohe 275 metrov štvorcových na Námestí Štefana Moyzesa v podkroví zrekonštruovanej budovy bývalej školy. Byt bol vtedy na predaj za 528-tisíc eur. Byt je však v ponuke i teraz, akurát jeho aktuálna cenovka je na sume 560-tisíc eur. Dodnes ide o najdrahší byt v realitnej ponuke v Banskej Bystrici.