Na svoje prvé samostatné turné pred niekoľkými dňami vyrazil Lukáš Adamec a jeho band. Šnúra desiatich koncertov sa začala v piatok 27. októbra v Košiciach, pokračovala o deň neskôr vo Svidníku. Postupne nasleduje Zvolen, Nové Mesto nad Váhom, Nitra, Banská Bystrica, Prešov, Bratislava, Martin a Trenčín.

Koncert vo Zvolene Lukáš Adamec odohrá vo štvrtok 2. novembra v Starej radnici o 18-tej hodine.

„Okrem všetkých 11 pesničiek z môjho prvého albumu odznejú na koncertoch aj známe covery, ktoré výborne fungujú na ľudí. Tí sa pri nich výborne bavia a my chceme priniesť svojim fanúšikom zábavu,“ hovorí Lukáš.

Na pódiach sa stretne zostava muzikantov, aká ešte s Lukášom nehrala. „Okrem Tomiho Okresa a Jožka Dvořáka, s ktorými hrávam už dlho k nám pribudne hráč na klávesy Matej „Lazy“ Lazár a na basu Martin „Miťo“ Samuely. S ním som už síce hral, ale v tejto zostave a v tomto projekte je Miťo nový. Pozvali sme si aj hostí. Určite si s nami zahrajú niektorí muzikanti, ktorí sa podieľali na mojom albume.“

Album, ktorý vyšiel ešte v júli a Lukášovi priniesol hit Horúca láska sa zatiaľ nedočkal svojho slávnostného uvedenia do života, čo muzikanti napravia na turné. „Krsty sú dva – v Košiciach a v Bratislave. V Košiciach album pokrstil Vlado Krausz, textár ktorý nám napísal texty napríklad k pesničkám Horúca láska a Keď ma raz odsúdia a v Bratislave to bude moderátor Marcel Forgáč,“ vraví Lukáš Adamec.

Keď ma raz odsúdia je druhým klipom pochádzajúcim z Lukášovho albumu. V lokalitách Ružína, Prešova či Veľkého a Malého Šarisa ho natočil známy prešovský režisér Jaro „Jaris“ Vaľko.

„Bude to určite veľmi pekný klip, pretože Jaris je známy tým, že vie krásne vystihnúť atmosféru a dáva ju do pekných obrázkov. Táto balada si klip od Jarisa rozhodne zaslúži,“ predstavuje Lukáš svoju novinku, ktorá mala premiéru v nedeľu 22. októbra.