ZVonline.sk, KRPZ v BB (M. Faltániová) | 5.4.2013

Lučenčan, ktorý vykradol dom vo Zvolene, už sedí vo väzbe

Vo februári, krátko po tom ako bol 28-ročný Ján z Lučenca prepustený z väzby, sa vlámal do riadne uzamknutého rodinného domu na Nezábudkovej ulici vo Zvolene. A nezostalo len pri tom. Dnes je už vyšetrovateľom obvinený zo zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody.

pzsrZ domu vo Zvolene ukradol zlaté hodinky, zlaté a strieborné šperky, čím majiteľovi spôsobil škodu odhadnutú na viac ako 10-tisíc eur. Dva týždne po tejto krádeži sa vlámal do rodinného domu na Žarnovskej ulici v Rimavskej Sobote. Z domu ukradol peniaze. Majiteľke spôsobil škodu 400 eur. Polícia ho zadržala v utorok (2.4.) ráno pri domovej prehliadke v mieste jeho bydliska.

Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Hrozí mu trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.  Obvinený je v súčasnosti trestne stíhaný za 8 obdobných skutkov, ktoré spáchal v roku 2012. Od začiatku januára do konca apríla 2012 sa vlámal do viacerých rodinných domov v Lučenci, na ulici Boženy Nemcovej, na ulici Modré zeme, na ulici Budovateľov a do bytu na Rádayho ulici. Vlámal sa aj do novostavby rodinného domu v obci Sušany, do domu na Potočnej ulici vo Vidinej a do domu na Požiarnickej ulici v Detve. Začiatkom mája 2012 ho polícia zadržala a vyšetrovateľ v Lučenci ho obvinil z prečinu krádeže, prečinu porušovania domovej slobody a prečinu poškodzovania cudzej veci. Krádežami a poškodením vtedy spôsobil majiteľom škodu odhadnutú na viac ako 35-tisíc eur.