Ceny Literárneho fondu putovali aj do zvolenského divadla Jozefa Gregora Tajovského. Ocenenie získali herec Marek Rozkoš, herečka Veronika Slamková a režisér Kamil Žiška. Cenu za celoživotné dielo získal dlhoročný protagonista divadla Ján Selecký.

Literárny fond udelil v pondelok, 9. decembra v Zichyho paláci v Bratislave ocenenia za výkony v oblasti rozhlasu, divadla a zábavného umenia. Tri ocenenia pritom putovali predstaviteľom známym z dosiek zvolenského divadla.

Mladý herec Marek Rozkoš je už piaty rok členom umeleckého súboru DJGT a v uplynulej 70. sezóne stvárnil dve výrazné postavy. Tie mu priniesli Cenu Literárneho fondu, ktorú získal za postavu Perdicana v inscenácii francúzskeho klasika Alfreda de Musseta „S láskou sa nezahráva“ s prihliadnutím na postavu Gilesa Ralstona v detektívnej inscenácii Agathy Christie „Pasca na myši“. Ocenený bol jeho koncentrovaný herecký prejav, precízne a suverénne gradovanie polôh stvárňovaných postáv, ako aj hlboká senzitivita pri interpretovaní dialógov a zvnútornených monológov.

Herečka Veronika Slamková je najmladšou členkou súboru, no na svojom konte už má spektrum rôznorodých postáv. V uplynulej sezóne zaujala v inscenácii „Pasca na myši“, kde zosobnila drsnú mužatku slečnu Casewellovú. Za túto postavu (s prihliadnutím na postavu Rozetty v inscenácii „S láskou sa nezahráva“) jej Literárny fond udelil Prémiu LF. Prémiu LF získal aj slovenský režisér Kamil Žiška, a to za réžiu rozprávky na motívy Dobšinského „O troch krásach sveta“.

Cenu za celoživotné dielo v oblasti divadla získal skúsený dlhoročný herec Ján Selecký. Herec, ktorý v tomto roku oslávil spolu so svojím domovským divadlom jubilejnú sedemdesiatku, je ešte stále aktívny a v divadle hosťuje. Do zvolenského divadla nastúpil v roku 1974 a stvárnil tu približne 130 postáv – komických, temperamentných i dramaticky vrstevnatých. Aktuálne ho diváci môžu vidieť v inscenáciách S láskou sa nezahráva, Čertice a Škola základ života.