Obyvateľov sídliska Sekier, konkrétne z  oblastí Bukovinka a Lipovec dnes nemilo prekvapila odstávka pitnej vody. Podľa zistených informácií sa tak stalo skoro ráno po tom, čo vodárenskú spoločnosť Veolia s.r.o informoval o porušení potrubia zvolenský dispečer.

Miesto, kde pracovníci vyhĺbili približne trojmetrovú dieru sa nachádza neďaleko autobusovej zastávky Lipovec. Opravárenské práce sa predĺžili, pretože na jednom mieste sa stretávajú voda, plyn a elektrina. Bolo potrebné urobiť dôkladné preskúmanie terénu a zabezpečiť aby neboli obyvatelia sídliska ukrátení o ďalšiu nevyhnutnú dodávku. Momentálne sú pracovníci v plnom nasadení a snažia sa poškodenú trubku „zaplátať“, čiže nemusí dôjsť k výmene. Trubky sú staré približne 30 rokov. Pri rekonštrukciu vypomáha aj ťažká technika.

Zaskočení sú všetci obyvatelia bytoviek, pretože k dispozícií nie sú žiadne oznamy ani letáky a pred panelákmi nie sú zaparkované cisterny. Obyvateľ sídliska sa  dovolal na infocentrum vodárenskej spoločnosti avšak správcovia tiež nie sú potrebne informovaní a viac sa k tomu nevyjadrili. Niektorí si už nakúpili potrebné zásoby alebo išli po vodu k svojim známym, ktorých na sídlisku Sekier odstávka vody obišla. Odpojenie vody zvykne byť do 24:00.

Podľa informácií z dispečingu vodární v Banskej Bystrici je porucha vážna, opravy sa údajne môžu ešte predĺžiť, no posielajú cisternu s vodou na Lipovec a Bukovinku.