Plaváreň Iuventa v Bratislave v sobotu 26.10.2013 sa po roku opäť zaplnila plavcami, ktorí počas štvrtého kola Ligy mládeže vytvorili skvelú atmosféru vlastnými výkonmi i neustálym povzbudzovaním. Športový klub Calypso reprezentovalo 34 pretekárov, z toho 16 chlapcov a 18 dievčat. Súťažiaci podali slušné výkony, ktoré zodpovedajú aktuálnemu súkromnému záujmu i  verejnému dianiu v súvislosti s týmto krásnym, ale mimoriadne náročným športom.

calypso_1Medaily brali tí, ktorých kluby majú možnosť sa plávaniu venovať bez komplikácií na vlastných plavárňach, preto aj rozdiely v časoch i osobných výkonoch boli výrazné. Z našich plavcov bol najúspešnejší Jozef Pribilina (kategória E), ktorý priniesol druhé miesto v disciplíne 100PP a tretie miesto v disciplíne 200BF. Na 50PP bol žiaľ štvrtý.

Tretie miesto v disciplíne 200BF vybojovala aj jedna z našich najmladších nádejí Darinka Paprčková (kategória E0).

Sila klubu sa prejavil najmä v tímovej práci pri pretekoch štafiet. V kategórii E0 získala druhé miesto štafeta v zložení Balkovský Július, Janešík Tomáš, Paprčková Darina, Ďurík Matúš časom 2:30,44. Našej druhej postavenej štafete sa ušlo s necelou sekundovou stratou štvrté miesto. V kategórii E získala tretie miesto štafeta v zložení Pribylina Jozef, Sekerešová Andrea, Stratil Alexander, Oklepková Katarína časom 1:57,02. V kategórii D si časom 1:44,97 vybojovali druhé miesto Sarvašová Katarína, Linder Patrik, Almášiová Natália a Šimiaková Miroslava. Ďalšia naša štafeta v tejto kategórii skončila opäť štvrtá. Najlepšie zo všetkých štafiet dopadla štafeta kategórie C v zložení Sarvaš Patrik, Odorová Beáta, Kostúr Samuel, Gonda Adam, ktorá vybojovala prvé miesto časom 1:32,07.