PR článok | 4.10.2019

Lietanie vs. Zdravie

Asi pre vás nie je žiadnou novinkou, že využívanie leteckej dopravy vám môže pri niektorých zdravotných ťažkostiach uškodiť. Nielenže podporuje rozširovanie určitých chorôb. S akými chorobami by ste nemali lietať a čo sa deje s naším organizmom pri lete?

Lietanie s chorobami

Pokiaľ máte nejaké trvalé ochorenia, môže sa stať, že by ste mali zvážiť, či je dobré využívať leteckú dopravu. Napríklad pri problémoch s tlakom, či srdcom. Keď už sa rozhodnete, že aj napriek tejto indispozícii poletíte, mali by ste so sebou mať potrebné farmaceutiká. Let môže byť pre váš organizmus záťaž, a tlak vám môže kolísať aj v súvislosti s hladinou stresu.

Uvedomte si tiež, že v lietadle je veľmi suchý vzduch čo spôsobuje lepšie šírenie bacilov. Práve preto by ste sa mali vyhnúť lietaniu pokiaľ máte nejaké infekčné ochorenie. Pokiaľ by totiž niekto z personálu zistil pravdu o vašom zdravotnom stave, mohli vy ste dostať zákaz cestovania.

Suchý vzduch je veľmi nepríjemný aj pri problémoch s dýchacími cestami. Stačí len obyčajná chrípka a cestovanie bude pre vás utrpením. Ak trpíte zápalom pľúc mali by ste sa lietaniu kompletne vyhýbať. Takéto cestovania môže byť pre váš zdravotný stav smrteľne nebezpečné.

Okrem týchto chorôb sa neodporúča tiež lietať po absolvovaní chemoterapie, pozor by si tiež mali dať tehotné mamičky. V prípade ochorení ako je trombóza, epilepsia, duševné poruchy, či panický strach sa tiež neodporúča využívať leteckú dopravu.

Ako vplýva let na organizmus?

Pri lietaní sa môže váš organizmus dostať do ťažkostí. Napríklad pri lete je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že prechladnete. Taktiež vplyvom suchého vzduchu stratíte množstvo vody. Tým nastupuje únava, nižšia sústredenosť a nebudete cítiť sviežo. Únava je tiež spojená aj s nižšou hladinou kyslíka. Tá spôsobuje častokrát aj nevoľnosť.

Pri ďalekých letoch je asi najnepríjemnejšou súčasťou takzvaný „jet lag. Stáva sa pri prechode časovými pásmami a rozhádžeme si tak denný cyklus. Dbajte preto aby ste pred odletom posilnili svoju imunitu. Môžete to urobiť tým, že budete brať vitamíny, zdravo sa stravovať a piť dostatok vody.

Lietanie je v súčasnosti už bežnou súčasťou našich životov. Neprináša pre nás žiadne ohrozenie, pokiaľ splníte všetky podmienky. Ide o bezpečnú, rýchlu a pohodlnú možnosť na cestovanie do vzdialených destinácií.

Lietanie poskytuje pre vaše cestovanie mnoho výhod. K dispozícii máte rôzne spoločnosti, ktoré zabezpečujú lety do rôznych destinácií. Využiť môžete aj zľavové portály ako napríklad Zlavnenéletenky.sk, ktoré ponúkajú letenky za výhodné ceny v rámci celého sveta.

Vďaka tomu môžete cestovať v rámci celého sveta a spoznávať nové destinácie a kultúry. A to všetko za výhodné ceny, pohodlne a rýchlo.