Najnovšia predajňa diskontného reťazca Lidl na Slovensku pribudla v našom meste vo štvrtok 20. februára.

Na Slovensku má Lidl aktuálne 142 predajní, vo Zvolene už tri. V predajni na Obchodnej ulici nájde zamestnanie viac ako dvadsať ľudí. V aktuálnom obchodnom roku (trvá vždy od marca do konca februára) otvoril Lidl doteraz predajne v Bojniciach, Košiciach, bratislavskom nákupnom centre VIVO!, Trenčíne, Krompachoch, Žiline a Topoľčanoch. Obchodný reťazec zároveň pokračuje aj v modernizácii už existujúcich prevádzok.

Rozmer predajnej plochy tejto predajne je 1300 m2, výstavba trvala šesť mesiacov. Pre zákazníkov je k dispozícii 99 parkovacích miest, z toho štyri vyhradené pre zdravotne znevýhodnených a dve pre rodičov s deťmi. Zákazníci majú k dispozícii kávomat s certifikovanou kávou a vďaka vlastnej pekárni bude pre nich v priebehu celého dňa pripravené chrumkavé a teplé pečivo priamo z pece.

Lidl pri všetkých svojich aktivitách berie ohľad na životné prostredie a trvalú udržateľnosť. Nová predajňa je preto okrem štandardne používanými LED technológiami pri osvetlení vybavená aj tými pokročilými, ako napríklad spätné získavanie tepla z chladiarenských a mraziarenských zariadení. Nachádzať sa v nej bude aj recyklačná stanica na rôzne druhy odpadu. Predajňu sa vďaka tomu podarilo certifikovať v triede Energetickej náročnosti A1.

Súčasťou otvorenia novej predajne je tradične aj podpora žiakov blízkych základných škôl. Vo Zvolene ide o ZŠ na Námestí mládeže a ZŠ pri zdravotníckom zariadení na Kuzmányho nábreží.„Za každý nákup nad 10 eur počas prvého dňa predaja venujeme 1 euro na nákup športových a vzdelávacích pomôcok. Za necelých päť rokov sme takýmto spôsobom podporili viac ako 80 škôl, ktoré získali vybavenie v hodnote 250 000 €,“ povedal Filip Dvořák, obchodný riaditeľ spoločnosti Lidl Slovenská republika.