Koniec júna prinesie dlhoočakávané otvorenie Sliačskeho kultúrneho leta. 59. ročník už v nedeľu o 16-tej hodine v záhrade kúpeľného hotela Palace zaháji koncert hudobnej skupiny Slovak Tango.

SlovakTangoNa populárnom festivale vystúpi viac ako desiatka interpretov. V rôznorodej zmesi štýlov nájdu to svoje skôr narodení aj mladšie generácie. Lákadlami aktuálnej sezóny budú nepochybne stálice ako Sliačske Mokváne, zvolenská country skupina Pacipacifik alebo HS Lusk. Priaznivcov rocku poteší najmä posledný júlový týždeň, kedy sa na ihrisku miestnej základnej školy uskutoční tradičné podujatie Sliačske rockové leto. Balkánske piesne zaspieva 7. augusta známa slovenská speváčka Jadranka.

Kultúrne leto na Sliači však nebude mať iba hudobný charakter. Obyvatelia mestečka, ľudia z blízkeho okolia a kúpeľní hostia si v mesiaci júl a august vychutnajú pravú letnú atmosféru pri premietaní kina na Námestí pri fontáne. Chuťové poháriky zase pošteklia vína slovenských vinárov na degustácii 3. septembra. Rozlúčka s festivalom príde 8. septembra v kinosále hotela Palace s vystúpením Kandráčovcov.

sliacskekulturneleto16