Deň D sa blíži a organizátori finišujú s prípravami druhého ročníka letnej edície Big Air v meste Kremnica. Meteorológovia konečne ohlásili začiatok leta, preto ak ešte stále neviete, kde chcete zahájiť festivalovú sezónu, vaše kroky nech povedú v piatok 7. a v sobotu 8. júna do Kremnice na kúpalisko Katarína.

Tento rok do tanca zahrajú napríklad kapely Para, Billy Barman, Slobodná Európa, Chiki Liki Tu-a a mnoho ďalších. Aby bolo všetko tip top, jazdcom sa dobre skákalo a hudobníkom parádne hralo, treba k tomu už len poriadne vyhecované publikum. A to je tvoja úlohou návštevníkov festivalu.

Druhý ročník letného Big Air v meste bude dokonca aj viac ekologickejší ako vlani. Od stredy 22. mája Slovensko žije na ekologický dlh. To znamená, že prírodné zdroje pre tento rok sme vyčerpali za necelých päť mesiacov. Zorganizovať zerowaste festival, teda akciu, na ktorej sa vyprodukuje len minimálne množstvo recyklovateľného odpadu je však náročné. „Rozhodli sme sa, že radikálne znížime tvorbu plastových odpadov. Big Air v meste začína cestu k ekologickejšiemu festivalu,“ upresnil za organizačný tím Ondrej Horváth. Na festivale budete márne hľadať jednorazové poháre alebo nápoje v plastových fľašiach. Všetky nápoje sa budú podávať v zálohovaných pohároch.

Organizátori sa tiež rozhodli naplno využiť kremnickú vodu. „Keďže kremnickej vode y kohútika nič nechýba, všetci návštevníci ju budú mať k dispozícií zadarmo. Rozhodli sme sa, že balenú vodu predávať nebudeme. Sýtenú vodu budeme čapovať z vratných sudov a bude k dispozícií v stánkoch s nápojmi. Všetkých predajcov jedla zároveň žiadame, aby nepoužívali jednorazový plastový riad,“ ozrejmil Ondrej Horváth.

K ekologickejšiemu festivalu môžu prispieť aj jeho samotní návštevníci, a to formou spolujazdy. „Ak sa chystáte do Kremnice poloprázdnym autom, zoberte so sebou ďalších ľudí, ktorí sa na festival chystajú. Na spolujazdu sme vytvorili špeciálnu skupinu na sociálnej sieti, kde môžu ľudia ponúkať odvoz do a z Kremnice,“ uviedol Ondrej Horváth. Parkovanie bude zabezpečené v bližšom aj širšom okolí areálu kúpaliska Katarína zdarma. Kompletný programu festivalu nájdete na jeho oficiálnej stránke. Zmena programu je vyhradená.

OFICIÁLNA VIDEO POZVÁNKA