ZVonline.sk, TS SNG Zvolenský zámok (J. Oravcová) | 10.7.2017

Letné premietania sa vracajú na Zvolenský zámok

Slovenská národná galéria Zvolenský zámok pripravila 5. ročník Letného kina SNG na nádvorí Zvolenského zámku.

Počas piatich premietaní budú môcť diváci vidieť kvalitné snímky klubovej produkcie domácej a zahraničnej filmovej scény. Prvé premietanie sa uskutoční už 20.júla 2016. Tešíme na vašu účasť a veríme, že nám bude priať počasie.

Premietanie prebieha na nádvorí Zvolenského zámku a v prípade nepriaznivého počasia sa presúvame do interiéru. Predstavenia začnú vždy o 21.00 h, s výnimkou detského predstavenia, ktoré začne už o 20.00 h. Vstupné je vo výške 3 eur, pričom predaj lístkov začína vždy polhodinu pred premietaním priamo na nádvorí zámku.

PROGRAM

20. 7. (štvrtok) │ SLOBODA POD NÁKLADOM

Úspešný dokumentárny film o vysokohorských nosičoch
Slovensko, 2016, 61 min.
21.00 h / nádvorie zámku/ vstupné 3€

Film slovenského režiséra Pavla Barabáša o tom, ako sa vysokohorskí nosiči s krošňou na chrbte brodia v snehu, odolávajú búrke i víchrici. Zásobujú vysokohorské chaty za každého počasia. Odhaľme poznanie najstaršej generácie tatranských nosičov. Možno sa dozvieme niečo viac aj o vlastnom náklade a možno pochopíme, prečo v Tatrách ostali nosiči poslednými mohykánmi na európskom kontinente

21. 7. (piatok) │ AJ DVAJA SÚ RODINA

Život sa nikdy nepýta, či ste pripravený
Francúzsko / Veľká Británia, 2016, 118 min.
21.00 h / nádvorie zámku/ vstupné 3€

Komédia s Omarom Sy v hlavnej úlohe chytí za srdce mnoho divákov, rovnako ako jeho rola vo filme Nedotknuteľní. Príbeh je o vtipnom a nonšalantnom Samuelovi, ktorý si užíva bezstarostný život na francúzskej Riviére. Jedného dňa ho však navštívi Kristin – jeho víkendový flirt – a oznámi mu, že dieťa, ktoré drží v náručí, je jeho. Odovzdá mu dievčatko a utečie. Začína sa dobrodružstvo, ktoré vo Vás zanechá stopu.

23. 7. (nedeľa) │ LOVCI DRAKOV

Vtipné a napínavé dobrodružstvo, pri ktorom si treba držať helmy.
Francúzsko/Nemecko/Luxembursko, 2008, 80 min.
20.00 h / interiér zámku / vstupné 3€

Pripravte sa na prieskum ostrovov, kde nebezpečenstvo číha za každým rohom, na zoznámenie sa s najstatočnejšími hrdinami sveta a na najrýchlejší beh svojho života – ten budete nevyhnutne potrebovať, keď sa na vás pohrnú draci z oboch strán Veľkej západnej steny! ak si chcete zachrániť krk, držte sa Zoe a jej spoločníkov.

25. 7. (utorok) │ PURPUROVÝ VRCH

Buďte opatrní!
USA / Kanada, 2015, 119 min.
21.00 h / nádvorie zámku/ vstupné 3€

Staromódny horor v pravom slova zmysle od skvelého režiséra Guillerma del Toro. Príbeh z gotického prostredia o emancipovanej žene Edith Cushingovej, ktorá píše román. V meste sa objavuje záhadný cudzinec, sir Thomas Sharp, ktorý ju v písaní podporuje a navzájom sa do seba zaľúbia. Dokonca tak, že po tragickej smrti Editinho otca skoro zabudne na smútok a vydá sa za Thomasa. Presťahujú sa do panstva na Purpurový vrch, kde už je neustále vŕzgajúci, strašidelný a dýchajúci dom samostatnou postavou filmu. Edith je zvedavá a rozhodne sa odhaľovať tajomstvá tohto domu…

27. 7. (štvrtok) │ TOTO JE NÁŠ SVET

Film ocenený IFF Cannes a nominovaný na Oscara o alternatívnej výchove detí
USA, 2016, 118 min.
21.00 h / nádvorie zámku/ vstupné 3€

V lesoch na severozápade USA žije Ben, ktorý oddane vychováva v srdci divokej prírody svojich šesť detí. Následkom nečakaných tragických udalostí je nútený spolu s nimi opustiť ich alternatívny svet a vydať sa do toho skutočného. Dochádza ku konfrontácii s realitou a otázkou, čo znamená byť rodičom a ktorý spôsob výchovy je správny.