Teplé počasie láka každoročne množstvo ľudí k vode a na kúpaliská. Máj je už tu, a preto nás zaujímalo ako sú na tom vyhľadávané a obľúbené kúpaliská v okrese Zvolen a kedy sa chystajú zahájiť novú sezónu.

Ako prvé z okolitých kúpalísk otvorilo svoje bráni termálne kúpalisko v Sliači a to už 30. apríla. Aj keď minulý rok  zahajovali letnú sezónu až 8. mája, teraz stavili na skorší termín. Ako sa nám podarilo zistiť od jedného zo zamestnancov kúpaliska, väčšinu návštevníkov zatiaľ tvoria pacienti z miestnych kúpeľov. „Voda má 28°C, no cez chladné dni je návštevnosť slabá, vtedy  väčšinu návštevníkov tvoria pacienti a tzv. skalní priaznivci. Keď je dosť teplo prídu aj mladí ľudia a rodiny s deťmi, najmä cez víkend. Oproti minulej sezóne sa vybudoval jeden bazén  naviac pre deti do troch rokov. Inak si kúpalisko zachovalo patričný štandard ako v minulej sezóne.“

Ako ďalšie v poradí, by malo odštartovať letnú sezónu kúpalisko Neresnica, ktoré spravuje spoločnosť COMPELX INTERNATIONAL, a.s. a je vyhľadávané najmä Zvolenčanmi. Ako nám potvrdili na odbore správy majetku mesta Zvolen v prípade priaznivého počasia sa prví návštevníci môžu okúpať už od 1. júna, kedy by sa mala začať letná sezóna trvajúca až do 1. septembra.

Ako posledný, by mal zahájiť letnú sezónu Aquapark v Kováčovej a to 18. júna. Pre návštevníkov sa chystajú  zaujímavé zmeny, čo pre ZVonline potvrdil aj manažér Aquaparku Juraj Balucha.  „Túto sezónu máme naplánované otvorenie na 18. júna, ale bude to závisieť samozrejme na priaznivom počasí. Momentálne sme v rokovaní s viacerými partnermi, ohľadne realizácie nových atrakcií a zlepšení služieb v oblasti gastronómie a občerstvenia. Pre najmenších budú k dispozícií priamo v bazéne šmýkačky. Dúfame, že hlavne počasie bude priaznivejšie ako minulý rok.“

Horúce letné dni sú tu čo nevidieť, a preto by bola škoda, nevyužiť možnosť navštíviť niektoré z dostupných kúpalísk v okrese a oddýchnuť si pri vode.