Hoci sa už pomaly blíži koniec augusta, leto je ešte stále v plnom prúde. Ak ste doteraz nemali príležitosť zrelaxovať pri mori, teraz je ten správny čas! Zaleťte si na výhodný last minute zájazd do jednej z obľúbených letných destinácií. Letisko Sliač ponúka odlety do známych letovísk. Bulharsko, Egypt, Grécko a Turecko sú bez pochýb hitmi tejto sezóny.

zlatete pieskyBulharsko

Bulharsko, krajina na balkánskom polostrove, ponúka pre turistov 378 kilometrov dlhý pás pobrežia Čierneho mora. Nájdete tú piesočnaté, zlatisté pláže s krásne čistým morom. Let zo Sliaču trvá vyše 1 hodiny a čas sa posúva o hodinu dopredu.

Veľkou výhodou oproti ostatným letným destináciám sú bulharské ceny. Bulharsko je napriek čoraz veľkej popularite ešte stále lacnejšou voľbou, hoci pozor, nižšie ceny sa nijako neodrážajú na kvalitách služieb.

Tipy: Obľúbené letoviská

Zlaté piesky sú hotelový komplex so 4 kilometrov dlhou plážou. Ako samotný názov napovedá, farbá piesku je doslova zlatistá. Letovisko sa nachádza na severe, len necelých 20 km od tretieho najvačšieho mesta Varny.

V rámci ubytovania máte k dispozícii množstvo hotelov a apartmánov. Hotel Preslav s domácou atmosférou a kvetinovou záhradou sa nachádza 200 m od pláže.

Najväčšie bulharské letovisko Slnečné Pobrežie leží 30 km od Burgasu. Známa je 8 km dlhá pláž Cocoa Beach s jemným pieskom a postupným vstupom do mora.

Malé mestečko Primorsko na juhu krajiny sa delí na staré a nové mesto, obklopené dvomi plážami – južnou a severnou. V posledných rokoch prešlo mesto vďaka veľkému záujmu turistov pozitívnou premenou a pre návštevníkov ponúka množstvo atrakcií a možností športového vyžitia.

hurghadaEgypt

Ak hľadáte krajinu bohatú na historické pamiatky, horúčavy po celý deň, cenovo výhodné luxusné rezorty s all inclusive a samozrejme teplé more, Egypt je jednoznačne tou správnou voľbou.

Dĺžka letu závisí od vašej finálnej destinácie – letieť môžete 2,5 – 4 hodiny s časovým posunom +1 hodina.

Tipy: Obľúbené letoviská

Milovníci bohatého podmorského sveta si prídu na svoje v letovisku Marsa Alam. Čisté more s koralovými útesmi a pestrofarebnými rybami vytvára perfektné podmienky na jedinečný zážitok z potápania.

Najznámejšie egyptské letovisko a tretie najvačšie mesto v krajine, Hurghada, láka svojím krištáľovo čistým morom a plážami s jemným pieskom. Okrem toho tu nájdete niekoľko turistických atrakcií ako napríklad miestne bazáre, na ktorých môžete precvičiť svoje schopnosti zjednávania cien.

Hotel Siva Grand Beach sa nachádza len necelých 9 km od Hurghady. Hotel disponuje bazénmi hotelovými reštauráciami s bohatou ponukou a la carte, alebo all inclusive.

Letovisko Makadi Bay je vhodné pre milovníkov luxusu a maximálneho komfortu. Len 30 km južne od Hurghady, leží v závive tento novo vybudovaný areál plný hotelových komplexov s kvalitnými službami. Ak vás láka história, od Makadi to nemáte ďaleko k egyptským faraónom či pyramídam.

greckoGrécko

V obľúbenej európskej destinácií ste zo Sliaču za hodinu a pol. Grécko, krajina na Balkánskom polostrove, je garanciou kvalitných služieb. Najma milovníci jedla si tu prídu na svoje. Samozrejmosťou je čerstvá a chutná kuchyňa so zeleninou, syrmi, rybami a výborným pečivom. Hoci hlavné mesto Atény je skôr typickým rušným veľkomestom, pokoj a a relax nájdete práve na gréckych ostrovoch.

Tipy: Obľúbené letoviská

Najvačší a najznámejší grécky ostrov Kréta je plný historických pamiatok a malebných dediniek. Ak vás nebaví celý deň vylihovať na pláži, na Kréte sa nudiť určite nebudete.

Aparthotel South Coast s tromi hviezdičkami sa nachádza priamo na súkromnej kamienkovej pláži a má prijemnú rodinnú atmosféru, vhodný je tak pre rodiny s deťmi.

Typické Grécko zažijete na ostrove Paros, ktorý je plný tradičných gréckych dediniek. Pri ich návšteve môžete zažiť svetoznámu grécku pohostinnosť. Ostrov je zároveň plný barov klubov, pre rušný nočný život sem cestuje najma veľa mladých ľudí.

Korfu je ostrov s nádhernou prírodou a historickými pevnosťami. Je to obľúbené stredisko pre rodiny s deťmi, na výber máte niekoľko faktultatívnych výletov po okolí.

tureckoTurecko

Turecko si drží svoje prvenstvo s najdlhšími plážami na svete. Pobrežie dosahuje 7200 km a je lemované Stredozemným, Čiernym, Egejským a Marmanským morom. Hoci je podnebie rozmanité, v letných dovolenkových destináciach očakávajte vysoké horúčavy.

Táto krajina tisíc a jednej noci sa teší každoročne vysokému počtu turistov z celej Európy. Vynikajúca kuchyňa, pestrá príroda a jedinečná kultúra si určite zaslúžia vašu pozornosť.

Tipy: Obľúbené letoviská

Turecká riviéra vás očarí rozmanitou prírodou, luxusnými hotelovými komplexmi a kvalitnými službami. Vďaka príjemne vysokým teplotám je vhodným časom na návštevu obdobie od marca do novembra. K najobľúbenejším miestam Tureckej riviéry patria Belek, Side, Kemer, Alanya a Antalya. Každá z destinácií má svoje jedinečné čaro.

Alanya je vyhľadávaná mladými ľuďmi, ktorí tu nájdu bujarý nočný život a zábavu. Jemné, piesočnaté pláže spolu s krásnou prírodou vás čakajú v Beleku. Side je zas miesto bohaté na antické pamiatky.

Antalya, hlavné mesto turistického ruchu a Tureckej riviéry, je obľúbená aj medzi našincami. Mesto je bohaté na historické pamiatky, navštíviť môžete Hadrianovu brána, Flautový minaret či niekoľko typických tureckých bazárov v starom meste. Teploty v lete dosahujú až vyše 40°C, prechádzky po starodávnych uliciach mesta sú teda vhodné vo večerných hodinách.

Luxusný Club-Hotel Sera priamo na pláži má pre návštevníkov k dispozícií hotelové wellness centrum a bohatú all inclusive kuchyňu.