Po minuloročnej rekordnej charterovej sezóne sa sliačske letisko, aj pre zlú bezpečnostnú situáciu v dovolenkových destináciách, v počte vybavených cestujúcich vrátilo na štatistiky z predošlých rokov.

letisko-sliač terminal

V piatok sa na Letisku Sliač skončila tohtoročná letná sezóna dovolenkových charterových letov. Letisko ich z pôvodne plánovaných 72 pristátí a odletov odbavilo 70. Minulý rok to bolo až 112. V absolútnych číslach prepravených cestujúcich je to 20 199 v tomto roku v porovnaní s rekordným počtom 32 862 pasažierov lietadiel vybavených v roku 2015. Tohtoročný počet cestujúcich je približne rovnaký, aký letisko vybavilo ešte v roku 2014.

sliac letiskoNajvýraznejší pokles predpokladali už cestovné kancelárie pri plánovaní svojich letov pri Turecku. Zatiaľ čo vlani do Antalye zo Sliača cestovalo až 57% všetkých dovolenkárov, v tomto roku to bolo len necelých 20% z nich. Na prvé miesto sa tak spomedzi destinácií opäť dostal bulharský Burgas. Tento rok tam zo Sliača cestovalo 8 506 cestujúcich. Nasledoval a egyptská Hurgada (4757 cestujúcich), už spomenutá Antalya (4014) a Heraklion na gréckej Kréte (2922), ktorý bol zároveň poslednou pravidelnou destináciou v tohtoročnom letnom letovom poriadku zo Sliača. Minulý rok plánovali cestovné kancelárie zo Sliača začať lietať aj na Rhodos, no ešte pred letnou sezónou bolo jasné, že od tohto zámeru upustili.