Vidieť pristávať parašutistu vyše 120 kilometrovou rýchlosťou za hodinu, a to všetko priamo pred vašimi očami robí z Majstrovstiev Slovenska v pilotovaní padákov naozaj unikátny športový zážitok. Už po štvrtý raz si najrýchlejší športovci zmerajú svoje sily v adrenalínovej parašutistickej disciplíne Canopy piloting.

Majstrovstvá Slovenska v pilotovaní padákov sa uskutočnia v sobotu 27.júla od 09-tej hodiny na letisku v Očovej.

„Ide už o štvrtý ročník tejto jedinečnej súťaže a my sa stále tešíme čoraz väčšej priazni návštevníkov. Každým rokom sa snažíme latku posunúť vyššie a návštevníkom ponúknuť atrakcie, ktoré spravia tento deň nezabudnuteľným. Aj v ročníku 2019 pripravujeme bohatý program nielen vo vzduchu ale aj na zemi, pričom si stále držíme status podujatia so vstupom zdarma,“ hovorí Linda Luptáková, riaditeľka súťaže.

Na letisku v Očovej sa predstavia okrem súťažných zoskokov aj famózni Očovskí bačovia, návštevníci uvidia leteckú akrobaciu lietadla JAK 52, sólo akrobaciu vetroňa, či ďalšie letecké vystúpenia pilotov domáceho aeroklubu. Svoje umenie predvedú aj leteckí modelári, ktorí lákajú návštevníkov všetkých vekových kategórií. Počas celého dňa bude možnosť zakúpiť si a absolvovať vyhliadkový let lietadlom.

Tento rok bude obohatený aj o vystúpenia na zemi. Podujatie spestrí muzika a tanec FS Očovan, cyklotrialové vystúpenie jazdcov z klubu Novo CK Lučenec, cirkusová a bublinková Show De Tom, či obľúbená hasičská penová párty. No a ako je už štandardom na návštevníkov čaká chill-out zóna s dobrým jedlom a pitím, sedacie vaky, slnečníky, ale aj skákací hrad pre deti.

Organizátorom podujatia je hŕstka nadšencov zo Skydiving clubu Banská Bystrica a Padaj.sk, ktorí už cez desiatku rokov prevádzkujú komerčné, ako aj športové skákanie na letisku v Očovej.

„Cieľom podujatia je priblížiť disciplíny a krásy parašutizmu širokej verejnosti. Naše podujatie je neziskové a môže sa konať jedine vďaka podpore našich partnerov a nadšeniu nás pár organizátorov. Event je výsledkom našej niekoľko mesačnej „práce po práci“ a zadosťučinením je pre nás spokojný návštevník. Budeme preto radi ak prídete,“ uvádza Linda Luptáková, riaditeľka súťaže.

VIDEOPOZVÁNKA