Deviaty ročník najväčšej leteckej udalosti na Slovensku, Medzinárodných leteckých dní SIAF na Sliači, sa uskutoční už tento víkend, 3. a 4. augusta. Hlavný programový partner, Ministerstvo obrany SR, pripravil pre fanúšikov leteckých dní atraktívny program vo vzduchu aj na zemi.

Lístky na najväčší slovenský letecký festival sa začnú predávať 3. a 4. augusta na bránach letiska už od 7.00 h. Organizátori podujatia vyzývajú ľudí, aby vyrazili na SIAF v dostatočnom časovom predstihu. Brány sliačskeho letiska sa otvárajú o 8.00 h. a letový program sa začína o 10.00 h. Nebude chýbať ani zóna pre deti, atrakcie pre celé rodiny a celodenný zábavný program.

Návštevníci sa tak môžu tešiť na 23 letových ukážok vo vzduchu a 21 kusov leteckej techniky na zemi. Na Sliač sa vráti talianska akrobatická skupina Frecce Tricolori so svojimi lietadlami MB339. Vo svojej premiére sa predstaví špička sólovej akrobacie – grécky Zeus Demo Team a poľský Tiger Demo Team s lietadlami F-16C Block 52+. Francúzi predvedú majstrovstvo pilotáže na lietadle Alpha Jet. Čerešničkou leteckých dní bude špeciálne prieskumné lietadlo včasného varovania AWACS. Nezabúdajme na našich skvelých Očovských Bačov, majstrov sólovej akrobacie Martina Šonku i Zoltána Vereša či dynamické ukážky historických skvostov, lietadiel Spitfire a JAK 3 U.

Všetky podstatné informácie návštevníci nájdu na stránkach podujatia. Organizátori vypracovali tiež odpovede na 13 najčastejších otázok, ktoré dostávajú od verejnosti. Napríklad aj o tom, čo sa bude diať v prípade nepriaznivého počasia.

„Treba brať do úvahy ročné obdobie, v ktorom sa nachádzame. Sme uprostred leta. Počasie sa zatiaľ javí, že bude priaznivé, s vývojom ako posledné dni. Očakávame slušné teploty a v poobedňajších hodinách dažďové prehánky. Nič nenechávame na náhodu. Máme vypracovaný systém informovania všetkých organizačných zložiek a verejnosti, aby sme do maximálnej miery mohli predchádzať prekvapeniam, ktoré vie počasie pripraviť,“ hovorí Ivan Hůlek, výkonný riaditeľ MLD SIAF.

Viac infomácií o podujatí nájdete na www.siaf.sk, Facebooku alebo na Instagrame. Predpredaj vstupeniek je dostupný cez predpredaj.sk.