Medzinarodne letecke dni SIAF 2015, Sliac | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Záver augusta bude aj v roku 2016 patriť Medzinárodným leteckým dňom Slovak International Air Fest na Leteckej základni Sliač.

Slovenská letecká agentúra z Banskej Bystrice a programový partner, Ministerstvo obrany Slovenskej republiky, už pracujú na príprave budúcoročných leteckých dní na Sliači. Tie sa uskutočnia v dňoch 27. a 28. augusta. Ministerstvo už zároveň prostredníctvom veliteľa vzdušných síl Ozbrojených síl Slovenskej republiky oslovilo zahraničných partnerov s pozvaním na najväčšiu leteckú udalosť u nás. „Potvrdenie účasti očakávame z Belgicka, Rakúska, Českej republiky, Chorvátska, Fínska, Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie, Maďarska, Talianska, Holandska, Nórska, Poľska, Rumunska, Španielska, Švédska, Švajčiarska, Turecka, USA a Ukrajiny,“ uvádza sa na stránke siaf.sk.

Budúcoročné Medzinárodné letecké dni SIAF 2016 sa uskutočnia pri príležitosti výročia Slovenského národného povstania a predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie. V predvečer leteckých dní sa v Banskej Bystrici aj na budúci rok uskutoční udeľovanie cien Zlaté krídla – Národná cena letectva Slovenskej republiky. Ocenené budú najvýznamnejšie osobnosti, projekty, spoločnosti a inštitúcie slovenského leteckého života.