4Zvolen sa ako jedno z piatich miest už po ôsmy krát zapojí do celoslovenského podujatia Lesnícke dni. Mottom aktuálneho ročníka je Zdravie z prírody.

Už 24. apríl vo Zvolene bude patriť lesníkom, milovníkom lesov a prírody. Už po ôsmy krát sa zvolenské námestie stane dejiskom podujatia Lesnícke dni. Hlavný program sa na Námestí SNP začne o 10.00 hod. slávnostným otvorením. Sprevádzať ním bude moderátor Richard Vrablec. Dopoludňajší program je určený najmä pre detských divákov, ktorí sa môžu tešiť na divadelnú rozprávku. Ani tento rok nebudú chýbať tradičné sokoliarske a kynologické vystúpenia či ukážky vábenia zveri. V rámci hudobného programu sa predstavia žiaci zo ZUŠ Sliač so sólistkou Terezkou Králikovou, o 14.30 hod. zaspieva hudobný objav roka, speváčka a skladateľka Sima Martausová. V popoludňajších hodinách sa návštevníci podujatia pokúsia vytvoriť slovenský rekord v jedení jabĺčok. Hlavný program zavŕši vystúpenie Tanečnej školy Zuzany Niščákovej. Pre ľudí sú však pripravené aj mnohé iné sprievodné pútavé aktivity. Záujemcovia budú mať možnosť zasúťažiť si, ochutnať bylinkové čaje a včelie produkty, vyskúšať svoje zručnosti v tvorivých dielňach či zúčastniť sa premietania dokumentárneho filmu, mapujúceho situáciu v našich lesoch, Zomierajú postojačky.

Prioritnými cieľmi Lesníckych dní je informovať verejnosť o význame a funkciách lesa pre spoločnosť, motivovať ľudí k ochrane lesa a v neposlednom rade im priblížiť prácu lesníkov a úlohy lesného hospodárstva. Podujatie sa koná pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Podrobnejšie informácie o Lesníckych dňoch sú zverejnené na webovej stránke www.lesnickedni.sk