Brány Lesníckeho a drevárskeho múzea (LDM) sa konečne otvorili. V súčasnosti je pre verejnosť dostupná výstava na tému bažant poľovný. Záujemcovia si ju môžu vychutnať až do 5. septembra, a to počas každého pracovného dňa v čase medzi 9.00 až 17.00 hod.

Vedúca Lesníckeho a drevárskeho múzea vo Zvolene, Veronika Horská Šebíková hovorí, že cyklus výstav venovaný živočíšnym druhom je medzi návštevníkmi naozaj veľmi obľúbený. „Tieto výstavy patria k našim najnavštevovanejším. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli výstavu presunúť v rámci zaužívaného kalendária a po uvoľnení protiepidemických opatrení ju našim návštevníkom sprístupňujeme ako prvú v tomto roku.“

Bažant je verejnosti pomerne známy a vnímame ho ako bežného obyvateľa našich nížinných lesov, polí a lúk. „Málokto však pozná tajomstvo jeho pôvodu a dlhý príbeh jeho niekoľko stáročnej cesty do našich krajín. Všetko o živote tohto ázijského cudzinca prezradí a vyrozpráva práve nová výstava Lesníckeho a drevárskeho múzea,“ ozrejmuje Ivan Mesároš, autor výstavy a zároveň i lektor LDM.

Návštevníci sa prostredníctvom nej dozvedia i podrobnosti o spôsoboch chovu bažantov, ako aj o vzniku prvých bažantníc na Slovensku a ich veľkom význame. Verejnosti budú zároveň sprístupnené aj dermoplastické preparáty pestrých východoázijských bažantov, pričom nebude chýbať ani dioráma s preparátmi bažantov napodobňujúca ich životné prostredie.