Mesto Zvolen bolo počas aktuálnej zimy jednou z mála samospráv, ktoré dopriali svojim obyvateľom bezplatné korčuľovanie priamo na námestí. Hoci jej predstavitelia pôvodne avizovali snahu udržať ľadovú plochu v prevádzke až do jarných prázdnin, počasie je zásadne proti.

Nielen výrazné oteplenie, ale aj nedávna porucha na chladiacom zariadení, ktorá sa na konci januára podpísala pod dvojdňovú odstávku plochy, spoločne znemožnili udržať na ploche priaznivé podmienky pre korčuľovanie.

„Dni ako tie uplynulé, kedy neustále prší a teploty ani počas nocí neklesnú na mínusové hodnoty, sú pre klzisko pohromou. Chladenie išlo počas nich na plný výkon, a predsa už viac nedokázalo udržať ľad v stave, aby sa na ňom dalo korčuľovať,“ vysvetľuje vedúca odboru správy majetku zvolenskej radnice Alena Vaľková.

Na povrchu plochy je v súčasnosti niekoľko centimetrov vody, popri mantineloch dokonca vznikli hlboké brázdy, ktoré by pre korčuliarov predstavovali veľké nebezpečenstvo. „Rozhodnutie ukončiť pre túto sezónu prevádzku nášho klziska bolo ťažké, no jediné možné,“ hovorí zvolenský primátor Vladimír Maňka.

„Veľmi pekne ďakujem všetkým sponzorom za to, že finančne podporili jeho prevádzku. Ďakujem tiež členom hokejových kolektívov, ktorí si ho prenajímali vo večerných hodinách i každému, kto dobrovoľne podporil jeho fungovanie čo i len jedným eurom. Všetci spoločne prispeli k tomu, aby naše deti a všetci záujemcovia strávili na klzisku príjemné chvíle,“ uviedol ďalej zvolenský primátor. Podľa jeho slov teraz nastáva priestor pre bilancovanie prevádzky ľadovej plochy a vyčíslenie celkových príjmov a výdavkov.