Kyslíkové terapie či pobyt v hyperbarickej komore dávno nie je len výsadou regenerácie špičkových športovcov či kúpeľných procedúr. Postupne boli zistené priaznivé účinky týchto metód na zdravie a vitalitu človeka v rôznych oblastiach. Možnosť dopriať si takéto procedúry máme teraz aj priamo vo Zvolene.

Nové zariadenie OxyMedic na ulici Michala Miloslava Hodžu 12 ponúka možnosť terapie v pretlakovej hyperbarickej komore, ale aj kyslíkovú – takzvanú oxygeno terapiu. Vdychovaním čistého kyslíka sa dosahuje väčší prísun kyslíka do buniek ľudského tela, čo napríklad urýchľuje hojenie a regeneráciu organizmu. Vdychovaním čistého kyslíka sa dosiahne väčší prísun kyslíka do buniek, čo urýchli hojenie a regeneráciu organizmu. Nielen jeho vysoká koncentrácia, ale v prípade hyperbarickej komory aj tlak, pomáhajú rozdistribuovať kyslík v tele.

„V natlakovanej hyperbarickej komore dýcha klient 95% medicínsky kyslík s prietokom 10 litrov kyslíka za minútu. Pre porovnanie, bežne zo vzduchu prijímame 21% kyslíka. Takáto terapia dokázane prospieva napríklad aj deťom s autizmom, DMO, ADHD. Do komory sa pohodlne zmestí mamička s dieťaťom. Výborné výsledky máme aj pri predoperačných a pooperačných stavoch, pri hojení rán či diabetických nohách, cukrovke, neurologických ochoreniach, migrénach alebo pri náhlej hluchote. Pobyt v hyperbarickej komore prospieva aj pri liečbe rôznych kožných ochorení a celkovo zlepšuje imunitný systém,“ približuje Agneša Lavríková zo spoločnosti OxyMedic.

Vo svojej zvolenskej pobočke ponúka OxyMedic okrem hyperbarickej komory aj oxygenoterapiu. Pri tej už klient nie je vystavený zvýšenému tlaku, stále však vdychuje 95% medicínsky kyslík. To prospieva pohybovému ústrojenstvu, ale tiež okysličeniu mozgu, krvi a následne aj celého organizmu.

Skúsení zamestnanci OxyMedic na ulici M. M. Hodžu 12 vo Zvolene vám samozrejme poradia s výberom najvhodnejšej terapie práve pre vás. Vhodné sú pre všetky vekové kategórie. Terapiu ale môžete napríklad venovať aj formou darčekovej poukážky či permanentky.

Ďalšie informácie nájdete na webe oxymedic.sk alebo na Facebooku. Priamo zvolenskú pobočku môžete kontaktovať aj telefonicky na čísle 0911 551 007 alebo prostredníctvom e-mailu: info@oxymedic.sk.

OxyMedic pôsobí okrem novej pobočky vo Zvolene v našom kraji napríklad aj v Rimavskej Sobote.