PR článok | 10.5.2020

Kvalitná tieniaca technika, ktorá vám poskytne ochranu pred slnečnými lúčmi

Vysoké letné teploty sú v posledných rokoch typické nielen pre južné časti našej krajiny, ale aj pre tie severnejšie. Aj keď je jún zatiaľ viac upršaný ako slnečný, dva letné mesiace ešte máme pred sebou a musíme počítať s tým, že vysoké letné teploty k nám ešte dorazia.

Ak sa chcete chrániť pred silným slnkom, vyhýbajte sa priamemu slnku v čase medzi 11:00 a 15:00. Ako ale chrániť interiér pred slnečnými lúčmi? Pomôcť vám v tom môže kvalitná tieniaca technika.

Markízy

Markízy patria medzi moderné tieniace techniky, ktoré poskytujú ochranu predovšetkým terasovým a balkónovým priestorom. Dokážu ale chrániť aj interiérové priestory. Akonáhle budete mať zatiahnutú markízu na balkóne, môžete počítať s tým, že pred priamym slnko je chránená aj miestnosť, z ktorej sa vchádza na balkón. Objednávať nové markízy môžete aj cez internet. Stačí si vybrať značku a samozrejme aj typ (podľa toho, kam plánujete markízu namontovať).

Markízy delíme na balkónové a terasové. Vybrať si môžete markízy buď s kľukovým alebo motorickým ovládaním.

Máte na výber z množstva farieb, vzorov a k dispozícii máte moderné markízy s vysokoodolných látok. Ak látky nie sú odolné, markíza nemá dlhú životnosť. Na to si pri výbere a kúpe dávajte veľký pozor.

Plissé rolety

Vadí vám, že vám svieti slnko na konkrétnu časť miestnosti, napríklad na televízor, obrazovku počítača, či zrovna na jedálenský stôl, kde obedujete? Vtedy vám vie pomôcť kvalitná tieniaca technika, ktorá sa začala využívať až v posledných rokoch. Jedná sa o moderné skladacie žalúzie, ktoré nájdete pod názvom plissé rolety. Praktické plissé rolety jednoducho zložíte a prekryjete len tú časť okna, ktorú chcete. Sú šité na mieru a môžete si dať vyrobiť aj plissé rolety na strešné okná. Jednoducho sa montujú a predstavujú elegantné tienenie interiérových priestorov.