Pri nákupe potravín a oblečenia často vyhráva množstvo. Predajcovia nás lákajú na to, že za tri kusy zaplatíme menej ako za dva. Znie to lákavo! Otázka znie, či to naozaj využijete. Nakoniec zistíte, že ste neušetrili. Tri rovnaké veci nevyužijete. Okrem toho, kvalita tých vecí vás tiež nepresvedčí. Jedno kvalitné tričko je viac, ako tri nekvalitné. Vsadiť na kvalitu je oveľa lepšie. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete prečo.

Tepláky na rôzne príležitosti

S pánskymi teplákmi sa stretávame už od roku 1920. Nenápadné bavlnené oblečenie určené na šport prešlo za posledných 100 rokov náročnou cestou. Dnes sú pánske tepláky súčasťou rôznych moderných štýlov a znakom prepychu. Väčšina pánov má v šatníku viac ako jeden kus tohto pohodlného oblečenia. Pánske tepláky majú všestranné využitie. Páni v nich športujú, stretávajú sa v nich s priateľmi, oddychujú. Na každú aktivitu zvolia iný druh teplákov, ale to neznamená, že ich máte mať v skrini tridsať. V jedných kvalitných teplákoch si vyjdete na prechádzku do mesta a posedeniu s priateľmi sa v nich tiež nemusíte vyhýbať.

Jeden kvalitný kúsok na vytvorenie rôznych outfitov

Oblečenie, ktoré si kupujete vás musí v prvom rade zaujať. Potom vám musí dobre sadnúť. Treba len vedieť, akú veľkosť a strih si vybrať. V neposlednom rade pozriete, z čoho je oblečenie po ktorom ste siahli, vyrobené. Uprednostňujete kvalitu. Od oblečenia čakáte, že vám vydrží čo najdlhšie. Pri nakupovaní rozmýšľate, či si k vybranej veci máte čo obliecť. Oblečenie radi kombinujete. Pánske mikiny Tommy Hilfiger si oblečiete k teplákom, rifliam, aj chinos nohaviciam. Večer v lete vás keď sa ochladí, príjemne zahreje. V zime si ju oblečiete pod bundu, aby jej pomohla udržať vás v teple.

Je to pekné, ale…

Pri výbere oblečenia vychádzajte z toho, čo už doma máte. Inak sa stane, že nová vec vám ostane visieť v skrini, lebo si k nej nebudete mať čo obliecť. Celý šatník kvôli jednej veci pravdepodobne meniť nebudete. Aj keď, aj toto je riešenie. Máte jeden štýl, ktorý uprednostňujete. Nekupujte oblečenie len preto, že sa vám páči. Dobre zvážte, či oblečenie, ktoré vám padlo do oka naozaj potrebujete a či si to aj niekedy oblečiete.

Kvalitné tričko je viac

Kúpili ste si desať rovnakých tričiek v rôznych farbách, lebo boli lacné. Koľko z nich ste aj reálne využili? Žiadne. Prvé stratilo tvar hneď pri prvom použití, tak ste ho vyhodili. Ostatné si nemáte k čomu obliecť. Keby ste si kúpili jedno poriadne tričko, ktoré sa vám páči, určite ho využijete. Aj tak máte pocit, že striedate len tretinu z toho, čo v skrini máte. Oblečiete si to, v čom sa cítite dobre. Musíte v tom prežiť celý deň. Aj to je dôvod, pre ktorý by ste mali pri výbere oblečenia pred kvantitou uprednostniť kvalitu. Mikinu, tepláky a tričko, v ktorom sa cítite dobre si oblečiete oveľa častejšie ako to, čo sa vám páči. Tak nech si udrží farbu a tvar čo najdlhšie.

Nohy vás celý deň nosia

Pri výbere obuvi nie je najdôležitejšia cena. Doprajte nohám viac pohodlia, aby to s vami zvládli. Kvalitné sandále nie sú len dizajnovým doplnkom. Dobre vetrajú a nohám poskytujú oporu, ktorú pri chôdzi potrebuje. V zime sandále vymeníte za kvalitnú zimnú obuv, aby nohám nechýbal potrebný komfort a boli stále v teple.