Poľovníctva sú predajne špecializované (pochopiteľne) na poľovníkov. Tí tu nájdu všetko potrebné, čo môžu na love potrebovať. Základom sú samozrejme rôzne zbrane a dostatok streliva, bez ktorého by aj tá najlepšia poľovnícka zbraň bola neškodná.

Poľovníctva nie sú len o zbraniach a strelive

Poľovníci však nemusia byť jedinou kategóriou zákazníkov, ktorí môžu nájsť v dobrom poľovníctve množstvo potrebných vecí. Na svoje si tu určite prídu aj turisti, keďže rovnako ako lov aj turistika sa odohráva v prírode a tak môže byť vybavenie poľovníka a turistu z podstatnej časti podobné.

Samozrejme, na turistiku si nebudete brať zbraň a voľne žijúcu zver budete „loviť“ maximálne tak fotoaparátom, ale mimo toho môžeme vo výbave poľovníka a turistu nájsť množstvo prienikov. A tak aj turistu hľadajúceho novú výbavu môže dobre „obslúžiť“ aj poľovníctvo. Len ten fotoaparát si bude musieť ísť kúpiť inde.

Chcete si viac užiť výhľady na túre alebo len potrebujete kvalitné oblečenie?

Ak však začneme optikou asi nenájdete predajne s väčším výberom kvalitných ďalekohľadov ako majú práve poľovníctva. Nezľaknite sa však cien špičkových prístrojov, za ktoré by ste utratili niekoľko tisíc. Na turistiku rozhodne nepotrebujete takýto drahý ďalekohľad. Hľadajte skôr kompromis medzi využiteľným priblížením a kompaktnými rozmermi, respektíve nízkou váhou, aby vám ďalekohľad na turistike nespôsoboval zbytočnú záťaž.

Ďalšou užitočnou vecou, ktorá sa vám na turistike môže zísť a celkom určite ju zoženiete v najbližšom poľovníctve, je kvalitný nôž. Ten má množstvo využití. Každý, kto pravidelne chodí na turistiku, sa už určite dostal do situácie, kedy si povedal, že by sa práve nôž náramne zišiel.

Na záver sme si nechali zrejme úplný základ každého turistu, funkčné outdoorové oblečenie. Možno si poviete, prečo chodiť kvôli tomu do poľovníctva, keď obchodov so športovým oblečením je vo vašom okolí veľa? Avšak tie sa zameriavajú na šport všeobecne, zatiaľ čo v poľovníctve nájdete výlučne oblečenie do prírody. Ľahko sa tak môže stať, že práve poľovníctvo vám ponúkne bohatší výber.