Štátne Kúpele Sliač vo Zvolenskom okrese budú po zimnej výluke od 1. marca opäť v prevádzke. TASR to vo štvrtok potvrdil predseda predstavenstva spoločnosti Martin Beňuch. Podľa neho počas prvého marcového týždňa nastúpi na kúpeľnú liečbu 212 hostí.

Pripomenul, že v súčasnosti končia s prípravami na otvorenie a ukončujú aj rekonštrukčné práce. „Počas odstavenia sme obnovili kúpeľný park. Odstránili sme náletové a invázne dreviny, taktiež časť stromov najviac zasiahnutých chorobami alebo ohrozujúcich bezpečnosť,“ spresnil s tým, že pracovníci upravili koruny stromov na hlavnej kúpeľnej promenáde.

Ako informoval, vymaľovali aj ľudovú jedáleň. „V ubytovacej časti sme vymenili 35 sprchových kútov, ktoré už nevyhovovali súčasným požiadavkám na kvalitu a hygienu,“ uviedol a doplnil, že počas odstavenia robili aj údržbárske práce. „Pokračovali sme tiež v prípravách a organizácii kultúrno-spoločenských podujatí, ktoré sa začínajú od začiatku marca,“ zdôraznil. Kompletný kultúrny program si verejnosť môže nájsť na stránke kúpeľov.

Na stredné Slovensko chodia pacienti s kardiologickými ochoreniami. Do kúpeľov však pre liečivú vodu chodia aj pacienti s chorobami pohybového aparátu. Kúpeľný pobyt v štátnych kúpeľoch absolvovalo vlani celkovo 5907 hostí. Beňuch poznamenal, že nárast cien za energie ovplyvní v tomto roku aj cenník kúpeľných služieb. Podľa predsedu predstavenstva však ceny upravili tak, aby v čo najznesiteľnejšej miere pre klientov rešpektovali nárast nákladov na prevádzku kúpeľov.

Majiteľom celého kúpeľného areálu a všetkých prevádzkových budov je štátna spoločnosť Kúpele Sliač, jej akcionármi sú MH Manažment a Všeobecná zdravotná poisťovňa. Zariadenie poskytuje kúpeľnú liečbu srdcovo-cievnych chorôb, chorôb pohybového aparátu, onkologických a gynekologických chorôb aj postcovidového syndrómu.