PR článok | Foto: SasinTipchai / Shutterstock.com | 22.4.2020

Ktorá cyklotrasa v okolí Zvolena bude pre vás tá pravá?

Príjemné slnečné počasie čoraz viac láka nasadnúť na bicykel. Závažnosť súčasnej situácie však aj samotné športovanie do určitej miery obmedzuje, s dodržiavaním stanovených opatrení a správnym vybavením nám v cyklistike ale nebráni. Už viete, kam sa so svojím bicyklom vyberiete?

Nájsť tie najlepšie trasy, kam sa v okolí Zvolena vybrať na bicykli, nebude vôbec problematické. Ich výber však môže byť o niečo náročnejší, je totiž nutné ho prispôsobiť ako vašim skúsenostiam, tak aj typu bicykla. Dĺžka a náročnosť terénu nie sú vhodné pre všetky typy a nech už si zvolíte akúkoľvek trasu, správna voľba bicykla bude kľúčová.

Výber bicykla zaváži

Pôjde len o príležitostnú cyklistiku alebo plánujete nasadnúť na bicykel vždy, keď sa vám to bude dať? Aj podľa toho by ste sa mali rozhodnúť pri výbere, pričom test a recenzie bicyklov vám to výrazne uľahčia. Správne zvolený typ vám totiž zjednoduší bicyklovanie.

Pre menej náročných

Či už to bude trasa okolo Môťovskej priehrady alebo si zvolíte o niečo náročnejší, ale kratší úsek okolo vrchu Veľká Stráž, pre príležitostného cyklistu bude táto voľba vítaná. Druhá alternatíva ponúka aj istý stupeň náročnosti, najlepšie a najkvalitnejšie elektrobicykle vám v šliapaní ale hravo pomôžu. Ak patríte k menej skúseným cyklistom, vyhnite sa dlhým a náročným trasám a voľte len spomedzi tých, ktorých absolvovanie vám súčasné limity dovoľujú.

Extrémy len pre tých najskúsenejších

Pokiaľ bicykel tvorí neodmysliteľnú súčasť vášho života a čo to ste si s ním už aj preskákali, čoraz lákavejšie budú trasy náročnejšieho typu. Kondičku na to máte, skúsenosti tiež, podceniť by sa ale nemala príprava a výber bicykla. Kvalitné horské bicykle totiž zvládnu akékoľvek úskalia či lesné cestičky a problémom nebude ani extrémne dlhá cyklotrasa, známa pod označením Zvolenský lístok, na ktorej začiatku vás čaká pred sebou slušných 100 kilometrov. Z hľadiska náročnosti terénu bude zase dobrá voľba značená trasa s názvom Rudohorská cyklomagistrála, pokiaľ si ale na takýto typ netrúfate, určite by ste nemali takéto riziko podstúpiť a radšej voliť z menej náročnejších cyklotrás.